Dëshmitari për rastin “Llaskarcë”: Fotografi shumë e keqe, kishte shumë viktima...

 Fotografi shumë e keqe, që asnjëherë nuk e kam parë. Ka pasur shumë viktima dhe të bllokuar në autobus që nuk arritëm t’i nxjerrim,...

 MASH dhe SASHK i përafrojnë qëndrimet, a do të ketë rritje...

Janë përafruar qëndrimet mes Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës (MASH) dhe Sindikata e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SASHK), por jo edhe Marrëveshje konkrete për...

Blok: Nuk duhen hapur negociatat me Shqipërinë për antarësim në BE

Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze e konsideron se nuk duhen hapur negociatat e anëtarësimit në...

Fushata e Suedisë për demokraci në botë

MARGARET VALSTROM Një nga arritjet e mëdha të shekullit të XX-të ishte përhapja e demokracisë dhe e zhvillimit ekonomik në nivel global. Demokracia ka treguar se është forma më e mirë e qeverisjes. Ajo ofron...

Blerim Reka ka faj vetëm pse është shqiptar

ROBERT NESIMI Fushata e zgjedhjeve presidenciale 2009 ngadalë po hyn në fazën e saj të fundit. Ndryshe nga zgjedhjet e mëparshme të këtilla që mbaheshin në momente dramatike dhee situata të tensionuara, këtë vit fushata...

Venezuela, dështimi i rradhës i socializmit

Robert Nesimi Kriza e Venezuelës ka hyrë në radarin politik vetëm këto javët e fundit, por në të vërtetë ky shtet është në krizë pothuajse të përhershme gjatë gjithë kësaj dekade. Katalizator i krizës së...

Imer Selmani deklasoi idenë për kandidat konsensual

Robert Nesimi Në teori koncepti për kryetar shteti konsensual është ide e mirë. Sipas të gjitha normave dhe traditave demokratike, si dhe sipas Kushtetutës, ligjeve dhe rregullave tjera të shtetit, kryetari duhet të jetë kryetar...

Intervistë me ministrin e Kulturës, Asaf Ademi: Qeverisja ime do të...

Do të fillojmë me ndodhit e fundit në kulturë, rreth filmit “Tallja me Krishtin” të Jani Bojaxhi. Opinioni është i njoftuar me reagimin tuaj,...

Horoskopi për sot, e premte 5 prill 2019

Dashi Më në fund do të merrni frymë lirisht, pasi kjo ditë sjell rikuperim pas një fillim jave shumë të ngarkuar. Do të jetë një...

Shkupi e prezantoi trajnerin e ri, Qatip Osmani

KF Shkupi sot e ka prezantuar trajnerin e ri Qatip Osmani. “Me kënaqësi e publikojmë kontratën me trajnerin e njohur Qatip Osmani. Njëri nga trajnerët...

Është gjetur i burgosuri i cili u ka ikur policëve

 Policia e ka gjetur të burgosurin, i cili arriti t’u ik policëve, të cilët e kanë bartur në kontroll mjekësor, konfirmoi MPB-ja. Ai është gjetur...

TË FUNDIT

GAZETA PRINT