(Видео) Кога тој ќе излезе на раскрсница се застанува


Сообраќаец во индискиот град Индор дошол на идеја гужвата во сообраќајот да ја регулира со извонредниот и прочуен танц „Мунволк“ како поп ѕвездата Мајкл Џексон. -Голем обожавател сум на Мајкл Џексон и го научив неговиот танц и така 12 години го регулирам сообраќајот, изјавил 38. годишниот полицаец Ранџит Синг. Според него било многу заморно на …

(Видео) Кога тој ќе излезе на раскрсница се застанува Read More »

Џејн Фонда: Мислев нема да доживеам 30. и ќе умрам како зависничка


Џејн Фонда, една од холивудските легенди на 21 декември го прослави својот 80. роденден. Во интервју за Пипл истакнала дека едноставно е благодарна што е сеуште жива. -Во младоста бев уверена дека нема да доживеам ниту 30 години. Мислев дека ќе умрам осамена и како зависник. Не мислев дека ќе ги доживеам овие години и …

Џејн Фонда: Мислев нема да доживеам 30. и ќе умрам како зависничка Read More »

Викторија Лоба: Новата година ми е најрадосниот празник


  Нејзин свет е музиката и сѐ што ја претставува уметноста. Годинава заплива и во манекенските води како заштитно лице на домашната компанија за долна облека „Сара фешн“. Викторија Лоба (29), поп-пејачка со ангелска убавина, ја освојува сѐ повеќе македонската поп-сцена, ама со својата професионалност и изглед е интересна и за комерцијалните брендови. – Јас …

Викторија Лоба: Новата година ми е најрадосниот празник Read More »

Еден од новите кармини на Ријана наречен ПМС


Козметичката линија на Ријана – Фенти бјути линијата стана побогата со Матмазел линијата со  мат кармини. Една од нијансите што Ријана ги промовираше на својот Инстаграм се нарекува ПМС и веќе предизвика контроверзии. На Инстаграм, пејачката објави фотографија на која носи темно кафен мат кармин, на која и коментирале дека личи како издрогирана затоа што …

Еден од новите кармини на Ријана наречен ПМС Read More »

Старата љубов заборав нема: Дани и Кили во новогодишното студио на радио „Бубамара“


Актерот Кили кој е актуелен по враќањето од Еквадор и поп-пејачката Дани вчера беа гости во новогодишното студио на Радио „Бубамара„ во живо од ТЦ „Зебра“ во Скопје. Како двојка која заедно настапуваше на доделувањата на наградите „Златна бубамара“ изминативе години, сопственикот Ранко Бубамара ги спои годинава под мотото „Старата љубов заборав нема“. Со своите …

Старата љубов заборав нема: Дани и Кили во новогодишното студио на радио „Бубамара“ Read More »

Божикната песна на Мараја Кери заработила 51 милион евра


САД- Музичкиот евергин „All I Want for Christmas Is You” од Мараја Кери, е една од најпознатите божиќни песни во поновата историја, и таа досега на пејачката и донесе вкупна заработка од 51 милион евра.Според списанието „Економист“, овој хит од 1994 година, е најслушана празнична песна на сите времиња. На музичката платформа Спотифај, „All I …

Божикната песна на Мараја Кери заработила 51 милион евра Read More »

Легендата Драган Б. Костиќ најангажиран пред Нова година: Ретрото е во мода


Легендата на македонскиот радиоетер Драган Б. Костиќ (67) е најстариот активен радиоводител со секојдневни едночасовни музички колумни кои се емитуваат на четиринаесет радиостаници во Македонија. Без сомнение и највозрасниот активен диџеј во земјава. Музичкиот новинар, кој повеќе од две децении нè забавуваше и едуцираше за музиката со радиоемисиите „Диско селектор“ и „Заборави ако можеш“, деновиве …

Легендата Драган Б. Костиќ најангажиран пред Нова година: Ретрото е во мода Read More »

„Вог“ ги прогласи најдобро облечените славни жени во 2017


САД- Најпрестижниот моден магазин во светот, американскиот „Вог“ ја објави листата на десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година. Листата не е нумерирана, па поради тоа не е познато која дама е на самиот врв. Вог пишува дека трендот на умереност е најголемата промена во модата на црвениот тепих во 2017 година.Според тоа, откривањето …

„Вог“ ги прогласи најдобро облечените славни жени во 2017 Read More »

„Вог“ ги прогласи десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година


Магазиот „Вог“ објави листа на десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година. Листата не е нумерирана, па поради тоа не е познато која дама е на самиот врв. „Вог“ пишува дека трендот на „умереност“ е најголемата промена во модата на црвениот тепих во 2017 година. Според тоа, откривањето на голата кожа годинава не се …

„Вог“ ги прогласи десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година Read More »

Здравствената состојба на Оливер Драгоевиќ се подобрува


Здравствената состојба на Оливер Драгоевиќ се подобрува. Неговиот син Дино ги потврдил  одличните вести Оливер Драгоевиќ имаше само една Божикна желба, а таа е празниците да ги помине во својот дом во Сплит опкружен со најблиските. Неговата желба се исполни, а изгледа дека пејачот нема да се врати на болничкото лекување. -Таткото ми е добар, многу …

Здравствената состојба на Оливер Драгоевиќ се подобрува Read More »

(ФОТО) Убиен братучедот на Ријана, пејачката скршена од болка


Светски популарната пејачка Ријана претрпе голем шок, откако нејзиниот братучед Тавон Алејн (21) беше убиен на Барбадос. Пејачката преку емотивна порака на социјалните мрежи се прости од својот роднина. Тавон е убиен со пиштол. Убиецот му пришол од зад грб и пукал неколку пати. Полицијата не соопштува детали кој е убиецот и кој е мотивот …

(ФОТО) Убиен братучедот на Ријана, пејачката скршена од болка Read More »

Кање Вест и подари на Ким обврзници вредни стотици илјади долари


САД- Старлетата Ким Кардашиан сподели на Инстаграм дека нејзиниот сопруг, хип-хоп могулот Канје Вест, ѝ подарил обврзници од Амазон, Епл, Нетфликс, Дизни и Адидас. „Океј, значи еден од Божиќните подароци што ги добив од Канје беше мала кутија со играчка Мики Маус од Дизни, Епл музички слушалки, Нетфликс и Амазон картички и Адидас чорапи, а …

Кање Вест и подари на Ким обврзници вредни стотици илјади долари Read More »

Форбс“: Вин Дизел е најпрофитабилен актер


САД- Вин Дизел го победи својот колега од филмот „Брзи и бесни 8“, Двејн Рок (Карпата) Џонсон како најпрофитабилен актер за 2017 година, објави „Форбс“. Тоа се должи и на тоа што Дизел се појави во главна улога во уште еден филмски хит што излезе годинава – „ХХХ 3: Враќањето на Ксандер Кејџ“, којшто досега …

Форбс“: Вин Дизел е најпрофитабилен актер Read More »

Ќофтиња од компири и чаден лосос


Вкусни, брзи и едноставни Потребно е: за ќофтињата: околу 600 гр компири 1 јајце 2 лажици брашно 1 лажиче прашок за пециво сол, бибер 1 лажица сецкан власец за преливот: 5 лажици крем сирење 3 лажици грчки јогурт 1/2 лажиче сецкан свеж копар околу 50 гр чаден лосос 1 лимон Подготовка: Во еден сад измешајте …

Ќофтиња од компири и чаден лосос Read More »

Кортни Кардашијан: Ја носи најскапата „Фенди“ бунда


САД- Кортни, сестрата од кланот Кардашијан со најмногу стил, за спортски активности, избра да носи скапа вистинска бунда од лисица од ланската колекција на „Фенди“ и го налути ПЕТА-здружението за заштита на животните. Луксузната кратка бунда во боја на црвено вино е украсен со цветови од канадска лисица и со стаклени каменчиња и се уште …

Кортни Кардашијан: Ја носи најскапата „Фенди“ бунда Read More »

Најубав зимски изглед: Мода инспирирана од „Војна на ѕвездите“


Новата колекција на хрватските дизајнери Дамир Беговиќ и Домагој Штимац кои работат под брендот „Твинс“, инспирирана е од хероините од новото продолжение на филмската сага „Војна на ѕвездите: Враќање на џедајот“. -Сакавме да направиме колекција за новиот хит-серијал, а на крај испадна зимска колекција за реалните хероини, изјавија дизајнерите.

Поп-пејачите без новогодишни ангажмани: Колку пари, толку музика за најлудата ноќ


  Со семејството и пријателите, дома или во странство 2018 година ќе ја дочекаат повеќето поп-пејачи кои низ годините ретко остануваа без ангажман на 31 декември. Новогодишна „тезга“ не договорија Каролина Гочева и Елена Ристеска, а се немаат огласено ниту Калиопи и Владо Јаневски. Викторија Лоба ќе ги забавува гостите во ресторанот „Фор“ во хотелот …

Поп-пејачите без новогодишни ангажмани: Колку пари, толку музика за најлудата ноќ Read More »

Ја налути јавноста: Божикно селфи на Меланија Трамп


САД- Првата дама на САД Меланија Трамп на социјалните мрежи објави Божиќно селфи со капа на Дедо Мраз и поза која потетува на нејзините денови како фото модел. Семејството ги поминува божикните празници во Мајами, во приватната резиденција на американскиот претседател Трамп. На сликата нема ништо провокативно, освен самиот поглед кој како што рековме е …

Ја налути јавноста: Божикно селфи на Меланија Трамп Read More »

Совет за пушачите: Доматот е продукт кој ќе ви го зачува здравјето


Доколку сте биле страсен пушач и сега веќе сте решиле да се откажете, има начин како да ги исчистите вашите бели дробови. Секако, тоа се прави преку вистинската исхрана. Овие продукти се препорачуваат и за оние кои сè уште пушат цигари. Консумирањето на домат и јаболко би можело да помогне во обновувањето на белите дробови …

Совет за пушачите: Доматот е продукт кој ќе ви го зачува здравјето Read More »

Празнична кампања: Нека почне забавата со „Фешн и френдс“


Мултибренд концепт продавницата Fashion&Friends ја претставува празничната кампања за оваа зима „Let’s get the party started“ во која што главни протагонисти се победниците на YouTube шоуто кое беше организирано заедно со Wannabe магазинот. Енергични и шармантни, во кампањата се појавуваат паровите кои го освоија стручното жири и кои на најоригинален начин ги прикажаа клучните парчиња …

Празнична кампања: Нека почне забавата со „Фешн и френдс“ Read More »