Хана на Тамара е мала модна икона


Малата Хана веќе година и половина е најголемата причина за среќа во животот на пејачката Тамара Тодевска.Во месец мај ќерката на Тамара Тодевска и Александар Димитровски го прослави својот прв роденден. Пејачката откри дека за неа мајчинството претставува најголем благослов во животот.Среќата и исполнетоста на Тамара од семејниот живот се гледа затоа што таа блеска …

Хана на Тамара е мала модна икона Read More »

Коки од “Дуле и Коки“ му се враќа на угостителството


Коки Јанков, или Коки од “Дуле и Коки“ како што го знае јавноста, повторно се врати во угостителските води.Коки на социјалните мрежи објави фотографии на кои позира со пастрамајлија и зеленик, а како коментар напиша: “Со оглед на тоа дека Коки важи за човек кој има голем круг на пријатели, веруваме дека неговата нова кафеана …

Коки од “Дуле и Коки“ му се враќа на угостителството Read More »

Бред и дава половина од своето богатство на Џоли за да ги види децата


САД- Најновите информации во светските медиуми се дека Бред Пит (53) наводно и понудил на Анџелина Џоли (42) да земе половина од неговото богатство кое се проценува на повеќе од 250 милиони долари, но таа за тоа не сака да слушне. Наводна Анџелина и понатаму инсистира Бред помалку време да поминува со нивните шест деца. …

Бред и дава половина од своето богатство на Џоли за да ги види децата Read More »

Гучи му рече НЕ на крзното


ИТАЛИЈА- Луксузниот италијански бренд “Гучи“ нема повеќе да користи вистинско крзно од животни во своите колекции, почнувајќи од колекцијата пролет-лето 2018, најави управата. “Гучи“  стана член на “Fur Free Alliancea“ (Коалиција на 40 организации за заштита на животни) која се фокусира на спречување на суровост кон животните. Сите досегашни модели кои можат да се купат …

Гучи му рече НЕ на крзното Read More »

15 милиони долари: Најскапи сандали на светот


САД- Најскапите сандали на светот со розови и сини дијаманти чинат 15 милиони долари. Ги дизајнира британската креаторка Деби Вингам (35), која и досега ги рушела рекордите со своите креации по изгор цени. Прет пет години во Дубаи, се претстави со најскапиот црн фустан со дијаманти, а сандалите ќе бидат нејзиното четврто најскапо парче кое …

15 милиони долари: Најскапи сандали на светот Read More »

Магазин Гламур: Топ 5 мажи со најстил за 2017


АНГЛИЈА- Магазинот „Гламур“ ги избра топ 5-те мажи со најстил од шоу-бизнисот за 2017 година. Избраните се препознатливи по елегантниот, но и по разиграниот стил. На прво место е актерот познат по улогата од хит-филмовите “Педест нијанси сиво“- Џејми Дорнан. На второ место е Хари Стајлс, кој ги освојува фановите со првиот самостоен албум, но …

Магазин Гламур: Топ 5 мажи со најстил за 2017 Read More »

Хит-дуо на Јутјуб: Васил и Иван по патот на Тоше


Васил и Иван, основци од Скопје се хит-дуо на Јутјуб. На свој начин, ги изведуваат хитовите на прерано починатата ѕвезда Тоше Проески. Fakulteti.mk. ги претстави шармантните и срамежливи вљубеници во музиката, кои сонуваат еден ден да имаат свој бенд . “ Никој не може да биде како Тоше, ние се трудиме да го следиме неговиот …

Хит-дуо на Јутјуб: Васил и Иван по патот на Тоше Read More »

Шок во модниот свет: Бејли го напушта “Барбери“


Англија- По 17 години како креативен директор, Кристофер Бејли (46) го напушта кормилото на луксузниот британски бренд за облека “Барбери“ кој одамна го освојува светот и со своите парфеми за мажи и жени. Бејли, во изјавата истакна дека му било привилегија да се работи за брендот и дека на “Барбери“ со сјајната екипа му претстојат …

Шок во модниот свет: Бејли го напушта “Барбери“ Read More »

Еден ангел помалку: Амбросио засекогаш ги симна крилата


САД-По 17 ревии за американскиот моден бренд за долна облека “Викторијас сикрет“, топ-манекенката Алесандра Амбросио од Бразил засекогаш ги симна ангелските крилја. Последен пат настапи на најскапата ревија на светот, на 20 ноември, за прв пат во Шангај, Кина, и се збогува со колешките од модната писта Андриана Лима, Кендис Сванепул, Лили Олдриџ… Првата ревија …

Еден ангел помалку: Амбросио засекогаш ги симна крилата Read More »

Тешки денови за Шакира: Боледува од тешко воспаление на гласните жици


ШПАНИЈА- Поп-ѕвездата Шакира поради здравствени тешкотии мора да откаже 17 настапи од европската турнеја: распродадените концерти во Германија, Франција, Холан. Славната пејачка боледува од тешко воспаление на гласните жици и состојбата се искомплицирала, а лекувањето ќе трае долго. “Во текот на сите овие години колку што пеам, никогаш не сум се соочила со ситуација како …

Тешки денови за Шакира: Боледува од тешко воспаление на гласните жици Read More »

Српската старлета Сораја во секси тоалета на Зоран Јовановски


Српската старлета Сораја пак избра сексапилна тоалета на македонскиот дизајнер Зоран Јовановски, кој работи под брендот “ЈЗЈ“ за својот роденден. Српската јавност, претходно беше шокирана кога Сораја во ТВ емијата на Огнен Амиџиќ, избра мини фустан на Јовановски  со гола града. Јовановски со своето модно студио во центарот на Скопје веќе е на мапата на …

Српската старлета Сораја во секси тоалета на Зоран Јовановски Read More »

Венчаница од соништата: Серена Вилијамс во “Александер Меквин“


САД- Тениската ѕвезда Серена Вилијамс (36) , моментно на 22. позиција на листата ВТА, откри кој е дизајнерот на венчаницата што ја носеше на свадбата со бизнисменот Алексис Оханиан. Правата за ексклузивните фотографии од свадбата, ги имаше американскиот  “Вог“. Главната дизајнерка на куќата, Саша Бартон, ја потпишува спектакуларна венчаница, украсена со накит од 14 карати, …

Венчаница од соништата: Серена Вилијамс во “Александер Меквин“ Read More »

Гвен Стефани со празничен албум “Правиш да е Божик“


САД- Пред две ипол години, по 13 години брак се разведуваше од Гевин Роздејл со кого има  три деца. Сега, е среќна во врската со кантри-ѕвездата и жири на реалното шоу “Глас“  Блејк Шелтон кој за годинава “Пипл“ го избра за најсекси маж на планетата. За неа Божик е свет празник. По трет пат ќе …

Гвен Стефани со празничен албум “Правиш да е Божик“ Read More »

Неформален стил: Кејт Мидлтон го покажа стомачето


АНГЛИЈА- Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон (35) во неформален стил, на фудбалскиот терен на фудбалскиот клуб “Астон Вила“  го  покажа стомачето. Мидлтон, по прицот Џорџ (4) и принцезата Шарлот (2), го очекува третото дете, што беше изненадување за Бекингемската палата. Приновата со принцот Вилијам ја очекуваат напролет, во април.

Џенифер Лоренс раскина со режисерот Аронофски


САД- Оскаровката Џенифер Лоренс (27) раскина со славниот режисер Дарен Аронофски (48), по една година врска. Двојката се запозна лани на сетот на филмот “Мајка“кој го режираше Аронофски, а последен пат е видена на доделувањето на Гувернерските награди во Лос Анџелес, месецов. Аронфски своевремено имаше изјавено дека Лоренс е актерка со редок талент. Џенифер претходно …

Џенифер Лоренс раскина со режисерот Аронофски Read More »

Номинациите за наградите Греми на 28 ноември


САД- Поп-ѕвездите Ед Ширан и Кедрик Ламар се најголеми фаворити за наградите Греми, за трите најважни категории: албум, снимка и песна на годината, прогнозираат музичките познавачи. Објавувањето на номинациите за наградите Греми, музичкиот еквивалент на филмскиот Оскар, треба да се случи на 28 ноември (вторник) во Њујорк, САД. Втора година по ред како британска поп-ѕвезда …

Номинациите за наградите Греми на 28 ноември Read More »

Шест месеци по породувањето: Топ-моделот Катарина Ивановска во топ-форма


Македонскиот топ-модел со светска кариера Катарина Ивановска (29) се врати во топ-форма, само шест месеци по породувањето, по примерот на светските топ-модели. Во мај со партнерот Цобе станаа родители на синот Вања. Младите родители одлично се справуваат со новите обврски, а малиот Вања летово веќе уживаше на Охридското Езеро, планината Копаоник во Србија, островот Миконос …

Шест месеци по породувањето: Топ-моделот Катарина Ивановска во топ-форма Read More »

Мис на Македонија Емилија Розман дипломата ја посвети на татко и


Манекенката и ексмис на Македонија Емилија Розман дипломираше на Филозофскиот Факултет во Скопје. Емилија стана дипломиран дефектолог на Институтот за дефектологија, односно специјална едукација и рехабилитација при факултетот на УКИМ. По тој повод, убавицата објави фотографија од свечениот момент и напиша емотивна порака, која ја посвети на нејзиниот прерано починат татко. “За тебе тато. Дипломиран …

Мис на Македонија Емилија Розман дипломата ја посвети на татко и Read More »

Две години брак: Северина и Игор Којиќ


Хрватската и регионална поп-ѕвезда Северина Којиќ на социјалните мрежи му ја честиташе на помладиот сопруг Игор, годишнината од бракот. “На моето срце му се доволни моите гради, и крила мои за твојата слобода… од моите усни ќе прелета на небото она што спиело на твојата душа, вели во емотивната порака ѕвездата. Минатиот месец, Северина ја …

Две години брак: Северина и Игор Којиќ Read More »

Победникот на Евровизија Салвадор Собрал избран за најдобар млад европски пејач


Победникот на Евровизија Славадор Собрал е еден од десетте добитници на ЕББА наградите за 2018 година што се доделуваат во рамките на престижниот фестивал Еуросоник Нурдеслаг. ЕББА (European Border Breakers Awards) секоја година наградува по десет пејачи од Европа кои во изминатата година најдобро се пласирале надвор од својата матична земја. Португалецот Собрал несомнено ги …

Победникот на Евровизија Салвадор Собрал избран за најдобар млад европски пејач Read More »