По Лубутан чевли, сега Лубутан парфеми Loubiworld

САД– Дали имате навика да се изгубите во соништата за тоа каков би бил вашиот совршен живот? Да. Во мојата фантастична земја, живеам во еден стар замок во шкотскo село и ми сервираат бескрајни коктели со виски на сребрена чинија од мојот дечко, Крис Еванс, на кој не му пречи што ја потрошив целата своја нето вредност на дизајнерски чизми – но како и да е. Овој месец, Кристијан Лубутан сака да им помогне на моите и на вашите најлуди фантазии да станат реалност, лансирајќи ја својата прва колекција на мириси, Loubiworld.

Како што самиот Лубутан му рече на Allure, лансирањето на мирис е на неговата листа на обврски веќе подолго време, но тоа не беше доволно за да се создаде еден мирис со потпис – тој создаде седум. Колекцијата е во развој околу две години, и не е ни чудо што траеше толку долго, со оглед на целосно развиената тема на секој мирис и смешно деталното пакување. „Најважно за мене беше да одвојам време да го направам Лубиворлд навистина комплетна колекција [и] да размислува за самите мириси, дизајнот на шишето и капачињата“.

Еве ја целата постава на Loubiworld и краток преглед на најистакнатите белешки на секој мирис:

 • Loubicroc:: миро, циприол (тревни, слично на папирус), сандалово дрво
 • Loubifunk: роза, црна рибизла, пачули
 • Loubiraј: велур, кедар, розова пиперка
 • Loubikiss: јасмин, тубероза, мошус
 • Loubidoo: јагода, роза, кедар
 • Loubirouge: кардамон, ирис, ванила
 • Loubicrown: кедар, пачули, грав тонка (зачинет, сличен на бадем)
 • Секој мирис е инспириран од различна култура, искуство или личност што „оставила трага“ во умот на Лубутан. „Овие седум мириси се засноваат на светови од соништата, бришејќи ги границите помеѓу реалноста и имагинацијата“, елаборира тој. „Тие се навистина колекција по тоа што се уникатни, но никој од мирисите не се истакнува повеќе од другите.
 • Louboutin не може да избере личен фаворит од седумте, бидејќи, како што објасни, сите тие претставуваат „различни мирисни семејства, почнувајќи од најлесното – Loubifunk, цветна роза и Loubidoo, цветно овошје – и се развиваат во најмногу интензивно – Loubicrown, дрвенест ориентал и Loubicroc, зачинет ориентален мирис “.
 • Правејќи го ова, Лубутан создаде идеален „свет од соништата“ за секого. Ако сте шик Парижанец со многу стил и класа во вашата фантазија, веројатно би сакале да се одлучите за Loubirouge, за која Лубутан смета дека е „вистинска инкарнација“ на носителите на црвениот ѓон ( омилени на Меланија Трамп). Луѓето кои претпочитаат да го поминуваат своето време на места како стари библиотеки и барови (како мене) ќе почувствуваат влечење од потемните, мириси на чадено како Loubiraј. Ако сонувате да истрчате за да се забавувате во ноќите надвор, жив и овошен мирис како Loubifunk може да одговара на вашата висока енергија.
 • Со други зборови, секој мирис на Loubiworld може да ве пренесе во различен свет на фантазија каде сè оди по ваш пат. И со оглед на моменталната состојба на зборот, да се оживеат некои ваши фантазии звучи како неопходност – дури и само во формат на мирис.
 • Мирисите Christian Louboutin Loubiworld, по 300 долари, се достапни сега од christianlouboutin.com.