Променливо облачно, дожд до недела

Фото: Б. Грданоски

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, врнежите ќе се задржат до недела, а од понеделник ќе настапи постепено стабилизирање на времето.

Во Скопје утре минималната температура ќе биде 8, а максималната 22 степени.