Шефот на Бирото на националната гарда на САД на средби со Шекеринска и Ѓурчиновски

Шефот на Бирото на националната гарда на САД, генерал Џозеф Ленгиел денеска е во посета на Република Македонија.

Генералот Ленгиел, како што соопшти Министерството за одбрана, ќе се сретне со министерката за одбрана Радмила Шекеринска и со началникот на Генералштабот на АРМ, генерал – мајор Васко Ѓурчиновски.