(ФОТО) Јанкуловска го покажа синот Петар

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска на својата фејсбук страница објави слика со својот едно месечен син Петар, облечено во дрес на Ливерпул.

Јанкуловска се породи пред еден месец во една од скопските болници кога на свет донесе здраво машко дете. Тоа е првото дете во семејство на екс министерката Јанкулоска и нејзиниот сопруг Влатко.