(ФОТО/ ВИДЕО) Почна протестот пред Собранието, ја пеат химната

Пред зградата на Собранието денеска почнаа да се собираат граѓани повторно да го изразат своето незадоволство од потпишаниот Договор за името меѓу Македонија и Грција.

Тие ја пеат химната на Македонија и со себе носат македонски знамиња.

Протест се одржува пред Собранието, додека внатре пак започна седницата за ратификација на Договорот со Грција.

 

 

фото: Б.Грданоски, Независен весник, видео: Макфакс, Независен весник