Сончево и релативно топло за овој период од годината

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Температурата ќе се движи од седум до 11 степени.

Во Скопје слично време со температурата до седум степени.

До четврток ќе се задржи стабилно и суво време со пораст на утринските и дневните температури. По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла.