Дваесет работници повредени во сообраќајката кај велешко Мамтучево

 

Се судрија камион и автобус кој превезувал работници. Сообраќајна несреќа се случила попладнево на патот Велес – Штип кај селото Мамутчево.
Несреќата се случила попладнево во 13.40 часот кога се судриле автобус кој превезувал работници од Велес за Штип и камион. Според првичните инфромации има повредени, но нема тешко повредени или жртви.

Патот е во прекин само за товарни возила и моментално се врши увид на местото на несреќата.