Премиерот Заев во посета на Полска

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев денеска ќе биде во работна посета на Полска.

Во Варшава, премиерот Заев ќе има средба и заедничка прес-конференција со премиерот на Република Полска, Матеус Моравјецски.

Премиерот Заев вчера престојуваше во Виена, каде што оствари средба со федералниот канцелар на Република Австрија, Себастијан Курц