Заев ќе го предводи Советот за реформи на јавната администрација

Владата на синоќешната седница донесе одлука за формирање на Совет за реформа на јавната администрација.

Како што соопштија од владината прес служба, за претседател на Советот е именуван Зоран Заев, претседател на Владата на Република Македонија.