Г.г.Стефан ќе се сретне со поглаварите на верските заедници

По повод големите христијански празници, архиепископот охридски и македонски г. г. Стефан, денеска во 14 часот во манастирскиот комплекс „Свети великомаченик Георгиј” во Криви Дол, организира средба со поглаварите на верските заедници застапени во Уставот на Република Македонија, соопштија од кабинетот на поглаварот на МПЦ-ОА.

На поканата, како што се посочува, се одѕвале сите поглавари.