(Видео) Силни грмежи и дожд во Скопје

Попладнево го зафатија Скопје силен дожд и грмотевици. Улиците веќе се под вода, но засега нема пријави за штети. Невремето е комбинирано со ветер, град и дожд. Погледнете го видеото: