„Весник на уредниците“: Вратоврската која денеска ја носеше Ципрас му ја подари Ѕанакопулос

Вратоврската која денеска за прв пат ја стави грчкиот премиер Алексис Ципрас не е онаа што во неделата ја доби во Преспа од неговиот македонски колега, Зоран Заев.

Според информациите на грчкиот  „Весник на уредниците“ вратоврската која денеска ја носеше Ципрас му ја подари портпаролот на грчката влада Димитрис Ѕанакопулос.