Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni do të jetë mot i vranët me mjegull të dendur në orët e hershme të mëngjesit dhe erë të dobët.

Temperatura minimale do të lëviz prej 4 deri 6 gradë celsius, ndërsa temperatura më e lartë ditore do të jetë në intervalin prej 10 deri 13 gradë celsius./Gazeta e Pavarur