Крај на ретроградниот Меркур! Прогноза за сите хороскопски знаци, два знака се најголеми среќници


Астрологијата открива што им носи крајот на ретроградниот Меркур на 25 април 2024 година за сите хороскопски знаци!

Крај на ретроградниот Меркур! Конечно пристигна 25 април 2024 година, денот кога многу работи ќе се променат. Планетата го продолжува својот директен тек, што значи дека знаците ќе треба да ги сумираат досегашните лекции. Иако ќе има болни моменти, ќе знаете како да започнете одново. Важните одлуки повеќе нема да мора да се одложуваат, а грешките од минатото сега ќе стигнат до нова фаза. Прочитајте што ви носи крајот на ретроградниот Меркур според вашиот хороскоп:

ОВЕН
Започнува период кога ќе научите да ја вратите довербата. Добро е јасно да ги изразите своите идеи и да бидете слушнати кога ви е најпотребно. Не треба да избрзувате кога станува збор за донесување одлуки. Ќе имате неколку опции на располагање, а на вас е да ја слушнете вашата интуиција.

БИК
Имате можност да се фокусирате на она што го сакате без да ве одвлекуваат оние околу вас. Крајот на ретроградниот Меркур ја отвора вратата за промени, вие сте вистински среќник! Можеби ќе сакате да продолжите кон пореални планови за иднината. Ќе имате силна желба да ги остварите вашите соништа и да се поврзете со вашето автентично јас.

БЛИЗНАЦИ
Ќе бидете многу внимателни кон деталите и ќе сакате и другите да го забележат тоа. Разговарајте со сите и воспоставете врски за кои никогаш не сте мислеле дека се можни. Изразете ги вашите идеи на најоригинален можен начин, ќе бидете наградени. Бидете отворени за нови перспективи, дури и ако тоа ве плаши на почетокот.

РАК
Ќе сакате да ги изразите вашите чувства на вистински начин! Ќе имате можност да се одделите од проблемот што долго време го криете. Треба да поставите граници за да не се повредите во иднина. Искреноста ќе ве однесе до височини за кои досега не сте мислеле дека се можни.

ЛАВ
Клучен момент е да преземете одговорност за вашите постапки. Ако промовирате идеи во кои верувате, тие можат да ви донесат аплауз и потсмев. Интересите кои моментално ги имате не се во согласност со интересите на вашите пријатели или животниот партнер. Имате чувство дека блиска личност не се грижи за вашите настани, поради што е можна напнатост.

ДЕВИЦА
Ѕвездите ве повикуваат да се фокусирате на длабоко слушање. Важните луѓе ја ценат вашата напорна работа и комуникациски вештини. Започнува период во кој ќе сакате да изградите автентични и значајни односи. Промената што ја сакате е поблиску отколку што мислите. Само бидете малку потрпеливи, особено ако се работи за љубов, и ќе имате многу среќа!

ВАГА
Ќе бидете објективни и многу јасни во комуникацијата, што може да ви помогне во преговорите на работа. Искористете ги сите вештини што сте ги стекнале бидејќи само така можете да најдете решение. Бидете мудри во љубовта, не верувајте во секој збор изговорен од другата страна.

СКОРПИЈА
Поминувате низ период на интроспекција. Чувствата што ги имате кон оние околу вас ви помагаат да се чувствувате посилни и поискрени. Иако сега можете да бидете ранливи и отворени, ќе можете длабоко да се фокусирате на она што навистина го сакате.

СТРЕЛЕЦ
Отворени сте за нови животни перспективи и го користите вашиот ентузијазам. Продолжете, ќе добивате инспирација од оние околу вас и ќе имате можност да истражувате работи што досега не сте ги направиле. Авантурата е пред вас! Ваше е да изберете – дали ќе се занимавате сами или со блиска личност.

ЈАРЕЦ
Сега е вистинско време да се концентрираме на акција. Ако до сега вашиот љубовен живот беше фокусиран на зборови и комуникација, сега ви треба учење и искуства за во иднина. Другите ќе ве приближат до вашите сопствени желби и идеи.

ВОДОЛИЈА
Ќе сакате да комуницирате со оние околу вас, но многу поефективно. Изразете ги вашите оригинални идеи и бидете отворени за промени. Вашето искуство им помага на членовите на семејството на време да спречат погрешни инвестиции. Ќе добиете идеја како да го развиете вашиот иден бизнис.

РИБИ
По ретроградниот Меркур ќе бидете многу сочувствителни. Чувствителноста што ја покажувате им помага на другите полесно да ги согледаат своите грешки и подлабоко да се поврзат со саканите. Имате искрени чувства, но обидете се да ги задржите уште малку за себе.