Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira të pakta, ndërsa do të fryjë edhe erë e lehtë juglindore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 1 deri 9 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 22 deri 27 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil, ndërsa reshje të kohpaskohëshme të shiut pritet të ketë ditën e diel./Gazeta e Pavarur