Ministrja gjermane e Mbrojtjes për vizitë në Maqedoni

Ministrja gjermane e Mbrojtjes Ursula fon der Lain sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë.

Para Ministrisë së Mbrojtjes do të organizohet ceremoni zyrtare për pritjen e Fon der Lain, me çka vijojnë takime tet- a-tet me ministren e Mbrojtjes të Republikës së Maqedonisë Radmilla Shekerinska, bisedime mes dy delegacioneve dhe deklaratat për media./Gazeta e Pavarur