Пол Сорвино: Би го убил Харви Вајнстин ако го сретнам некаде


Пол Сорвино, татко на оскаровката Мира Сорвино, изјави дека „би го убил“ продуцентот Харви Вајнстин. – Ќе оди в затвор. Тој кучкин син. И подобро е така, оти ако го сретнам некаде, би го убил, рече холивудскиот ветеран. Сорвино, кој е познат оперски пејач и глумец во редица гангстерски филмови, признава дека не знаел оти Вајнстин намерно ја …

Пол Сорвино: Би го убил Харви Вајнстин ако го сретнам некаде Read More »

Неделен хороскоп


ОВЕН: Работа: Иако се соочувате со нови одговорности, како и резултати од претходно завршените, знаете дека имате поддршка од авторитетите, па сега ќе бидете поопуштени. Љубов: Викендот влегувате по инерција во славеничко расположение и спремни да минете поголем дел од времето со своите сакани и пријатели. Ќе се забавувате и со своите деца. Здравје: Освен …

Неделен хороскоп Read More »

Посен рецепт: Празнична салата


Посното е дел од секое празнично мени. Оваа салата не само што е вкусна и лесна, во целост е полн погодок за вашата трпеза. Потребно е: 425 г пченка 425 г грашок 400 г црвен грав Главица црвен кромид 1 пиперка Домат Магдонос   За прелив: Сок од 1 лимон 100 мл маслиново масло 1 …

Посен рецепт: Празнична салата Read More »

(ВИДЕО) Катарина Ивановска со провокативна празнична честитка


Македонската манекенка Катарина Ивановска преку својот профил на Инстаграм ја честиташе Новата година со провокативно видео. Манекенката е една од популарните македонски јавни личности на социјалните мрежи, а само на Инстаграм ја следат повеќе од 50 илјади следбеници. Таа неодамна се оствари и во улогата на мајка и го роди синчето Вања. Ивановска после породувањето …

(ВИДЕО) Катарина Ивановска со провокативна празнична честитка Read More »

Нова мегаградба во Дубаи: Рамка за слика со панорамски поглед


Дубаи- На вториот ден од 2018 година, во Дубаи беше отворена уште една мегаградба висока 150 метри и во облик на рамка за слика. Токму поради својот облик, градбата е прогласена за најголемата „рамка за слика“ во светот. Објектот нуди прекрасен панорамски поглед, истовремено сместувајќи ги во рамка Бурџ Калифа и другите облакодери. Речиси една …

Нова мегаградба во Дубаи: Рамка за слика со панорамски поглед Read More »

Се сврши ќерката на Били Џоел и Кристи Бринкли


САД- Алекса Реј Џоел, ќерката на пејачот и текстописецот Били Џоел и легендарниот модел од „Спортс Илустрејтед“ Кристи Бринкли, се сврши со нејзиното момче, њујоршкиот угостител Рајан Глисон. Двојката ја објави новоста на Инстаграм дента по Нова Година, споделувајќи фотографии од запросувањето на плажа со смарагден прстен. „Најсреќниот маж на светот!!!“ Глисон напиша под фотографијата …

Се сврши ќерката на Били Џоел и Кристи Бринкли Read More »

Дубаи: Првиот луксузен апартман на вода и под вода


ОАЕ- Обединетите Арапски Емирати се познати по нивниот луксуз, сончево време и неверојатни градби. Како дополнение на неверојатните хотели и згради, веќе можат да си го препишаат и првиот апартман направен целосно на водена површина. Разбиен и имплементиран од австриски проект изведувач и поранешен пожарникар Јосеф Клеиндиенст, луксузниот апартман има 3 нивоа и се наоѓа …

Дубаи: Првиот луксузен апартман на вода и под вода Read More »

Еминем, Бијонсе и The Weeknd главни ѕвезди на Coachella 2018 година


САД- Бијонсе оваа година ќе ја почести фестивалската публика со свој настап, благодарение на минатогодишното откажување на настапот поради бременост. На тој начин Лејди Гага ја замени поп дивата, а Бијонсе вети дека ќе се врати на фестивалот оваа година. Организаторите на Coachella официјално потврдија дека на сцената ќе и се придружат Еминем и The …

Еминем, Бијонсе и The Weeknd главни ѕвезди на Coachella 2018 година Read More »

Џастин Тимберлејк со нов албум во февруари


САД- Пејачот и актер Џастин Тимберлејк најави дека неговиот нов албум ќе излезе на музичкиот пазар следниот месец, соопшти Контакт мјузик. Петтиот студиски проект на Тимберлејк е насловен „Man of The Woods“ и ќе биде пуштен во продажба на 2. февруари. Џастин не издал албум од 2013 година. Во промотивен клип, закачен на Инстаграм, 36-годишниот …

Џастин Тимберлејк со нов албум во февруари Read More »

Џиџи Хадид: Луксузот на Валентино


САД- Светскиот топ-модел Џиџи Хадид се појави како рекламна личност во кампањата на Валентино и покажа завидни способности за движење. Фото сесијата е дело на професионалните објективи на фотографот дуо Инес и Винум, кои вешто го фатиле остатокот од тимот на моделот. Кадрите ја претстават убавицата во долги фустани со светли и заситени бои, снимени …

Џиџи Хадид: Луксузот на Валентино Read More »

Форбс: Гал Гадот е најплатена актерка во 2017


САД-Улогата на Дијана односно Вондер Вуман, ѝ донесе најголема заработка помеѓу актерките на израелската актерка Гал Гадот,  објави Форбс на својата листа за најплатени актери за 2017 година. Филмот „Њондер Њоман“ само од продажба на влезници заработи 1,4 милијарди долари, за што голема заслуга има и младата Гадот, што ѝ ја обезбеди позицијата на најплатена …

Форбс: Гал Гадот е најплатена актерка во 2017 Read More »

Водителката Марија Меноус се омажи во живо на „Тајмс сквер“ во Њујорк


САД- Американската водителка со грчко потекло Марија Менунос се омажи на Нова година на церемонија на Тајмс сквер во Њујорк, која во живо беше пренесена на телевизија. Милионска публика го проследи моментот кога славната водителка и нејзиниот сакан Кевен Андергаро запливаа во брачните води. И покрај ниските температури, убавата ТВ ѕвезда блесна во елегантна венчаница …

Водителката Марија Меноус се омажи во живо на „Тајмс сквер“ во Њујорк Read More »

Силвестер Сталоне во болница


САД- Холивудскиот актер Силвестер Сталоне е хоспитализиран после висок крвен притисок, вртоглавица и забрзана работа на неговото срце.71-годишниот актер моментално се наоѓа во болница во Лос Анџелес. „Примен е поради анализа која докторите сакаат да ја направат. Не е поврзано со стрес. Докторите едноставно сакаат да се уверат дека тој е добро“, вели извор близок …

Силвестер Сталоне во болница Read More »

Актерот Гери Олдман „испуши“ 34.000 евра


Познатиот британски актер Гери Олдман во филмот „Darkest Hour” го глуми некогашниот премиер на Велика Британија, Винстон Черчил. „Darkest Hour” (Најмрачниот час) е драма сместена во Втората светска војна, а на снимањето 59-годишниот Олдман мораше секојдневно да мине низ четири-петчасовно шминкање за да личи на Черчил. Глумецот е познат по тоа што секоја своја улога …

Актерот Гери Олдман „испуши“ 34.000 евра Read More »

Наследничката Парис Хилтон се сврши


САД- Парис Хилтон го прифати предлогот за брак на Крис Зилка. 36-годишната наследничка на синџирот хотели „Хилтон“ и 32-годишниот актер се верија за време на нивниот ски-одмор во Аспен, Колорадо. „Многу сум возбудена што сум верена со љубовта на мојот живот и мојот најдобар пријател. Никогаш претходно не сум се чувствувала толку среќна, безбедна и …

Наследничката Парис Хилтон се сврши Read More »

Најдобрите фотографии направени од дрон за 2017 година


Интернет-страницата „Дронстаграм“, чие име jaсно укажува какви содржини можат да се најдат таму, објави листа со најдобри фотографии за минатата година. Меѓу фантастичните фотографии направени од беспилотни летала ширум нашата планета, има водени лилјани, поларни мечки, песочни дини, прекрасни плажи, а секако кога се прави избор на најубави места на планетата мора да се најде …

Најдобрите фотографии направени од дрон за 2017 година Read More »

„Војна на Ѕвездите: Последниот џедај“ за 20 дена заработи милијарда долари


САД- „Војна на Ѕвездите: Последниот џедај“ за помалку од три недели по премиерата успеа да заработи 1,04 милијарда долари. Филмот според заработката, се наоѓа на 24-то место. Меѓутоа, неговото прво прикажување во Кина, на пример, допрва следи, што значи многу веројатен уште побрз раст на и онака високата заработка. Засега последното продолжение на научнофантастичната сага, …

„Војна на Ѕвездите: Последниот џедај“ за 20 дена заработи милијарда долари Read More »

Сон, верба, љубов: Нов албум на Дуке Бојаџиев


Дуке Бојаџиев, македонскиот музичар кој живее и работи во САД, за новогодишните празници објави студиско издание од проектот Сон-Верба-Љубов, од коe дел од композициите беа изведени на неговите концерти минатите години, а дел се премиерно. Музиката е инспирирана од македонскиот корен и традиција, напишана и снимена во Њујорк, во периодот од 2010 до 2017 година. …

Сон, верба, љубов: Нов албум на Дуке Бојаџиев Read More »

Новогодишната прослава во Охрид продолжува со Суперхикс


Во рамки на проектот „Од 20-ти до 20-ти сите во Охрид“, вечерва на плоштадот во македонскиот бисер забавата продолжува со сет на легендарниот Dj Slave, по што следува концерт на Балкан џем, а од 21 часот одличните Суперхикс. Новиот концепт за прослава на Нова година во Охрид се покажа како полн погодок за огранизаторите, на …

Новогодишната прослава во Охрид продолжува со Суперхикс Read More »

И откажуваат гласните жици на Шакира


САД- Колумбиската пејачка Шакира ја откажа својата долго очекувана турнеја поради проблеми со гласните жици. Таа преку порака на своите профили, на „Инстаграм“ и „Фејсбук“, им се извини на своите фанови што ќе мора да ја одложи турнејата „Ел Дорадо“ до јуни 2018. година поради проблеми со гласот. Според лекарите, нејзините гласни жици и понатаму …

И откажуваат гласните жици на Шакира Read More »