(ВИДЕО) Дуа Липа за концертот во Приштина: Косово го ставивме на светска културна мапа


Поп-пејачката Дуа Липа вечерва во Приштина одржа пресконференција по повод фестивалот „Сани хил фестивал“ кој е во организација на нејзиниот татко Дукаѓин Липа. Фестивалот ќе има три музички вечери и ќе се одржува од 10 до 12 август во паркот Гермиа во Приштина. – Сè уште ме прашуваат за моето потекло и за тоа каде …

(ВИДЕО) Дуа Липа за концертот во Приштина: Косово го ставивме на светска културна мапа Read More »

Ричард Гир пак татко на 68 години


Шпанија- Четири месеци откако Ричард Гир склучи брак со 35-годишната шпанска активистка Алехандра Силва, двајцата ќе станат родители, соопштува шпанскиот весник ABC. 68-годишниот актер, кој има роденден на 31 август, има син на 18 години од неговата поранешна сопруга Кери Лоуел. Ова нема да биде прво дете и за Алехандра, која пак има петгодишен син …

Ричард Гир пак татко на 68 години Read More »

Анџелина Џоли: Бред Пит не плаќа редовно алиментација


САД– Анџелина Џоли го обвини поранешниот сопруг Бред Пит дека не плаќа доволно финансиска поддршка за децата, како најнова етапа во нивната долга бракоразводна постапка. Адвокатите на 43-годишната актерка и режисерка вчера поднесоа документи во кои тврдат дека 54-годишниот актер не плаќал „значителна“ алиментација за децата во изминативе 18 месеци. „Заклучно со денеска, Пит нема …

Анџелина Џоли: Бред Пит не плаќа редовно алиментација Read More »

Западен Холивуд бара да се отстрани ѕвездата на Трамп од патеката на славните


САД– Градскиот совет  на Западен Холивуд едногласно ја усвои резолуцијата со која се бара да биде отстранета ѕвездата на американскиот претседател, Доналд Трамп, од Холивудската патека на славните. Ваквата одлука советот ја донел поради, како што наведуваат медиумите, неговото вознемирувачко однесување кон жените, како многу други негови постапки. Сепак, останува неизвесно дали ваквата резолуција, која …

Западен Холивуд бара да се отстрани ѕвездата на Трамп од патеката на славните Read More »

(Фото) Принц Џорџ: Има пет години, а веќе е модна икона


Англија– Најстариот син на принц Вилијам и Кејт Мидлтон принц Џорџ има пет години, а веќе е модна икона. Магазинот „Татлер“ го вклучи на својата листа на најдобро облечени личности во 2018 година. -Има стил. Има свој печат на стилот. Дали е дотеран за прием или за на школо, или за попладневна прошетка со родителите, …

(Фото) Принц Џорџ: Има пет години, а веќе е модна икона Read More »

По 20 години во „Гучи“: Моќната Микаела ќе го спасува „Ферагамо“


Италија– Модната куќа „Салваторе Ферагамо“ со седиште во Милано го именуваше поранешниот извршен директор на „Гучи“ како извршен директор за повторно отворање на брендот, откако објави пад од 23 отсто од профитот во првата половина од годината. Италијанскиот луксузен бренд објави дека Микаела Ле Дивелек Леми, која поминала 20 години работејќи за францускиот конгломерат „Керинг“, …

По 20 години во „Гучи“: Моќната Микаела ќе го спасува „Ферагамо“ Read More »

Хороскоп: Што ви кажуваат ѕвездите денес


ОВЕН: Денес се здобивате со позиција која ќе ве одведе до стабилност и ќе ви отвори шанси за развој на други способности. Промена во активностите и рутината. Стабилност во афективниот сектор. Здобивање баланс и сочувствителност. БИК: Ова е момент за акција и означува започнување на важен проект за лично исполнување. Ќе ви биде потребна сила …

Хороскоп: Што ви кажуваат ѕвездите денес Read More »

(Видео) Ѕвездата Шон Пол ја поздрави македонската публика


Одбројувањето до концертот на една од најактуелните светски ѕвезди во моментов – уникатниот музичар од Јамајка, добитникот на Греми, единствениот Шон Пол  – може да почне! Настапот на сопственикот на најактуелните светски хитови и соработките со ѕвезди од калибарот на Бијонсе, Дуа Липа, Сиа, Дејвид Гета… е закажан на 23 август на Стадионот АРМ во …

(Видео) Ѕвездата Шон Пол ја поздрави македонската публика Read More »

Маја Глигоровска стана експерт по односи со јавност: Титулата мис ја заменив со титулата магистер


Маја Глигоровска (36), која има завидно портфолио како манекенка и мис, се повлече од модниот свет, но не му кажа дефинитивно збогум на манекенството. Едноставно, како голем дечар, се пронајде во професијата како одделенски наставник, но не заврши тука со професионалното надградување. Неодамна се закити со титулата магистер по односи со јавност на Правниот факултет …

Маја Глигоровска стана експерт по односи со јавност: Титулата мис ја заменив со титулата магистер Read More »

Топлес на плажа во Сардинија: Пејачката Блеона Керети шокира


Сардинија– Албанската пејачка Блеона Керети (39) ги шокираше сите што ја видоа додека се одмараше на Сардинија. Во топлес и без шминка. Ова не е првпат Блеона да изненади. Иако никогаш во јавност не се појавила целосно гола, сепак се појави во скандалозно издание на журката на „Венити фер“. Блеона, родена во Корча, Албанија живее …

Топлес на плажа во Сардинија: Пејачката Блеона Керети шокира Read More »

Откажан уште еден концерт: Пинк во болница


Австралија – Американската поп ѕезда Пинк примена е во болница во Сиднеј поради стомачен вирус, поради што одложи уште еден концерт во тој австралиски град. Првиот концерт во Сиднеј на светската турнеја „Преубава траума“ беше закажан за петок, нопо препорака на лекарите, пејачката го одложи. Пинк го издржа концертот во саботата, но во неделата била …

Откажан уште еден концерт: Пинк во болница Read More »

Роберт Редфорд се пензионира од филмот


САД– Со улогата во филмот „The Old Man & The Gun“ легендарниот актер Роберт Редфорд ќе ја заврши неговата 50-годишна кариера. Тој го потврди повлекувањето од актерската професија во интервју за Entertainment Weekly. Во интервјуто, 81-годишниот актер рече дека ќе го исполни ветувањето кое го даде во 2016 година и ќе се повлече од актерството …

Роберт Редфорд се пензионира од филмот Read More »

(Фото) Насловницата на „Вог“ со Бијонсе: Брак, деца и разочарувања


САД– Поп-ѕвездата  Бијонсе прозборе за бракот, децата и љубовните разочарувања во септемврискиот „Вог“, најпрестижното издание во светот на модата. Уредничката Ана Винтур и дозволи на Бијонсе да избере фотограф- таа за прва пат во 126 години постоење на „Вог“ избра црномурест фотограф, и сама да ја напише статијата. Модната икона позира во фустани на „Гучи“, …

(Фото) Насловницата на „Вог“ со Бијонсе: Брак, деца и разочарувања Read More »

Детален хороскоп: Вагата со нова шанса, Девицата ќе се истакнува


ОВЕН: Планирате експанзија – правите стратегија, наоѓате врски и ги менаџирате јавните односи со големо знаење и искуство. Ќе дојдете до сосема нова комбинација, за тоа ви е потребна мрежа преку која ќе ги искористите шансите. БИК: Повторно се здобивате со мотивација и ги користите талентите и умешноста од минатото. Вашата сила се враќа, како …

Детален хороскоп: Вагата со нова шанса, Девицата ќе се истакнува Read More »

И по 30 години е најмоќната жена во модата: Ана Винтур останува уредник на „Вог“


САД– Боб Сауерберг, главен извршен директор на „Конде Наст“, изјави за „ВВД“  дека Ана Винтур (68) -дефинитивно не ја напушта својата позиција како главен уредник на „Вог“, ниту пак нејзината улога како уметнички директор на „Конде Наст“, како одговор на неколкуте месеци навидум непрекинати разговори од сите страни на медиумите дека ќе се откаже од …

И по 30 години е најмоќната жена во модата: Ана Винтур останува уредник на „Вог“ Read More »

Бијонсе прва ѕвезда во Барбери со потпис на Тиши


САД-Бијонсе е првата ѕвезда која облече гардероба со потпис на Рикардо Тиши како нов креативен директор  во „Барбери“. На светската турнеја „ On the Run II“ викендов во Њу Џерси облече боди и стилизирана јакна со препознатливиот дезен на Барбери. Ова не е е единствен ѕвезден момент на пејачката. На турнејатаво јули,  поп-ѕвездата облече и …

Бијонсе прва ѕвезда во Барбери со потпис на Тиши Read More »

Карли Клос и Иванка Трамп идни јатрви: Но колку се блиски тие веќе?


САД– Карли неодамна се сврши на Џош Кушнер, брат на Џаред Кушнер, сопругот на Иванка и советник во Белата куќа. Кога Иванка ѝ ја честиташе свршувачката на Карли на Инстаграм, таа го нарече моделот „нејзина сестра“. „Пресреќна сум за тебе и Џош!“ пишува Иванка. „Се чувствувам благословена што те имам како сестра Карли и со …

Карли Клос и Иванка Трамп идни јатрви: Но колку се блиски тие веќе? Read More »

На јахта од 90 илјади евра дневно: Наоми Кембел крстари по Јадранот


Хрватска– Супермоделот Наоми Кембел деновиве се одмора на Хрватското приморје . Познатиот ,,Црн Пантер “ заедно со француската актерка Фарида Келфа и дизајнерот за ентериер Винсент Даре крстари по Јадранот во луксузна јахта , чиј неделен наем е околу 90 000 евра. Според објавите на Инстаграм , Наоми во Хрватска пристигнала од Црна Гора на …

На јахта од 90 илјади евра дневно: Наоми Кембел крстари по Јадранот Read More »

Детален хороскоп: Ракот да се релаксира, Рибите да ги решат проблемите


ОВЕН: Можеби се чувствувате дезориентирано поради завршувањето на долгорочните проекти и сега како брод на отворено море не знаете каде да се зактовите. Планирајте пат. Средба со пријатели. Романтични средби со странци. БИК: Ги завршувате последните чекори на мисијата и пред вас се отвора нова фаза. Промоција, пат, учење на странски јазици и културна размена. …

Детален хороскоп: Ракот да се релаксира, Рибите да ги решат проблемите Read More »

Бој Џорџ по две децении се враќа со нов сингл


Англија– Бој Џорџ и „Калчер клаб“ по две децении пауза снимија нов сингл со реге ритам. Ѕвездата од осумдесетите години со песната „Let Somebody Love You“ го најавува новиот албум  „Life“, кој е шести студиски албум на групата „Калчер клаб“. Бој Џорџ и неговата група претходниот албум „Don’t Mind If I Do“ го издадоа во …

Бој Џорџ по две децении се враќа со нов сингл Read More »