Хит-модно парче од Загреб до Њујорк: Северина и Џенифер Лопез носат ист кардиган од Гучи


Кардиганот на италијанската модна куќа, кој го обожаваат поп-ѕвездата Џенифер Лопез и богатата наследничка Петра Еклестон, ја освои и хрватската и регионална поп-ѕвезда Северина Којиќ. Сплитската пејачка на Инстаграм објави фотографија на која од прозорец го гледа Загреб облечена само во плетениот кардиган на Гучи. Широкото плетиво со тигар на грбот веќе е хит на …

Хит-модно парче од Загреб до Њујорк: Северина и Џенифер Лопез носат ист кардиган од Гучи Read More »

„Apple“ одвои 240 милиони долари за новата серија на Витерспун и Анистон


Продуцентската куќа на Рис Витерпсун „Хелоу Саншајн“ продаде три проекти на компанијата „Apple“, а еден од нив е проектот за нова серија во која покрај Витерспун ќе глуми и Џенифер Анистон. Темата на серијата е поврзана со утринската „телевизиска војна“ и е инспирирана од книгата на новинарот Си Ен Ен, Брајан Стетлер „Top of the …

„Apple“ одвои 240 милиони долари за новата серија на Витерспун и Анистон Read More »

По честите прозивки од Трамп, Мерил Стрип побара правно да го заштити своето име


Познатата холивудска актерка Мерил Стрип поднела барање за заштита на сопственото име. Барањето било поднесено на 22 јануари и било побарано да не се употребува во забавната индустрија, филмовите, јавни говори и автограми. Во својата 40 годишна кариера, актерката има добиено три Оскари, три Еми награди и шест Златни глобуси, а минатата недела беше по …

По честите прозивки од Трамп, Мерил Стрип побара правно да го заштити своето име Read More »

Ќе останела без коса: Жена од САД добила фен што испушта оган (ВИДЕО)


Не е реткост луѓето што нарачуваат работи преку интернет да не се задоволи од производот што го добиваат. Ерика Шолбред од Амазон нарачала фен за коса, а кога сакала да ја исуши косата со него, за малку ќе останала без неа. На видео снимката се гледа дека од фенот излегува оган, од кој се здобила …

Ќе останела без коса: Жена од САД добила фен што испушта оган (ВИДЕО) Read More »

Половина милион фунти за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл


Откако ја објавија веридбата, моментално најпопуларниот пар во светот, принцот Хари и актерката Меган Маркл се постојано во центарот не медиумското внимание. Свадбата на славниот пар е закажана за 19-ти мај во капелата Св. Џорџ и ќе чини 500. 000 фунти. Кралското семејство ќе  ги покрие свадбените трошоци, а на свадбата се планира да бидат поканети …

Половина милион фунти за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл Read More »

Ивана Гелева е најангажираната манекенка кај нас : Македонската Кендал Џенер


Додека летате, се освежувате со пијалак, седите во прв ред на ревија, пробувате облека, се возите низ македонските улици, нејзиното мило лице ви се смешка, ви наздравува, ве поздравува , ви покажува. Да, запознајте ја Ивана Гелева, најангажираната манекенка кај нас и убавица од промотивните кампањи за Македонија. Македонската Кендал Џенер. Македонските компании ја обожаваат, …

Ивана Гелева е најангажираната манекенка кај нас : Македонската Кендал Џенер Read More »

(ВИДЕО)Фримен и Динклиџ со епска рап битка во реклама за „Супер боул“


За Американците и фановите на американскиот фудбал, финалето на Националната фудбалска лига на САД е спектакуларен настан и токму затоа како се приближува недела, растат интересот и возбудата за „Субер боул“. Познато е дека компаниите одвојуваат милиони долари за реклама да се емитува на натпреварот, а во таа насока на интернет веќе се појавија две …

(ВИДЕО)Фримен и Динклиџ со епска рап битка во реклама за „Супер боул“ Read More »

(ВИДЕО) Под влијание на супермесечината, месечар паднал од 8 спрат


Редни Ротисан од Њујорк паднал од градежно скеле кое се наоѓало 6 спрата подолу од неговиот стан. Пожарникарите успеале да го извлечат од скелето и го одвеле во стан каде што го чекала Брзата помош. Ренди е инаку месечар и се претпоставува дека бил под влијание на вчерашниот феномен супермесечина. Од падот се има здобиено …

(ВИДЕО) Под влијание на супермесечината, месечар паднал од 8 спрат Read More »

Моника Белучи на 53 годишна возраст е вистинска femme fatale


Убавата италијанска актерка воодушеви со својата појава на филмскиот фестивал во Лос Анџелес. Белучи во креација на Долче и Габана покажа дека голотијата како и годините не треба да бидат мерка по која ќе се одредува нечија убавина. Црниот фустан сирена модел го комплетираше со чанта исто така од Долче и Габана. Белучи едноставно е …

Моника Белучи на 53 годишна возраст е вистинска femme fatale Read More »

Се сменија улогите: Парис Хилтон е копија на Ким Кардашијан


Ким Кардашијан пред да стане светски позната, работеше како личен асистент за Парис Хилтон, но години подоцна улогите се сменија. Денес Ким ужива поголема популарност од Хилтон, а очигледно во обидот да добие што поголемо медиумско внимание, таа решила да ја прифати понудата да биде дел од новата „Yeezy“ колекција и да ја имитира сопругата …

Се сменија улогите: Парис Хилтон е копија на Ким Кардашијан Read More »

Промовиран првиот акустичен албум на Влатко Стефановски: Оваа музика за мене е мајчин јазик


Првиот акустичен албум на Влатко Стефановски, насловен „Мајчин јазик“ концертно ќе биде  промовиран на 17 март во салата на Македонската филхармонија во Скопје. Како гости на концертот ќе се појават македонскиот состав „Љубојна“ како и Биља Крстиќ од соседна Србија. По настапот во Скопје, Стефановски концертно ќе го промовира албумот и во Белград, во Љубљана, …

Промовиран првиот акустичен албум на Влатко Стефановски: Оваа музика за мене е мајчин јазик Read More »

„Сите стоплени во зима“: Ревија со 15 модни дизајнери и 24 јавни личности


15 македонски модни дизајнери мрднаа со прст и изработија креации со користена зимска облека, на која ѝ дадоа нов лик, синоќа, на ревијата во МКЦ во Скопје, како дел од акцијата „Сите стоплени во зима“. 24 јавни личности носеа модели на Никола Булевски, Лидија Георгиева, Јасмина Дракуловска, Олгица Ѓорѓиева, Никола Ефтимов, Горан Костовски – Индог, …

„Сите стоплени во зима“: Ревија со 15 модни дизајнери и 24 јавни личности Read More »

Ждребка во Лисабон: Македонија во првото полуфинале на Евросонг 2018


Португалија- Македонскиот претставник на Евросонг 2018 во Лисабон, Португалија, ќе настапи на првата полуфинална вечер на 8 мај. Ова беше одлучено на ждрепката што се одржа во градскиот совет на Лисабон. Во првото полуфинале ќе настапат и претставниците на Велика Британија, Шпанија и Португалија, Белорусија, Бугарија, Литванија. Албанија, Чешка, Белгија, Исланд, Азербејџан, Израел, Естонија, Швајцарија, …

Ждребка во Лисабон: Македонија во првото полуфинале на Евросонг 2018 Read More »

Тимберлејк ќе пее на наградите „Брит“ во Лондон


САД-Поп пејачот Џастин Тимберлејк ќе биде дел од музичарите кои ќе се качат на сцената на церемонијата на доделувањето на наградите “Брит” следниот месец. Од весникот “Сан” велат дека Тимберлејк дури е поврзуван за хедлајнерите на престижниот музички настан, за време на кој тој ќе исполни некој од последните хитови. “Џастин стана дел од историјата …

Тимберлејк ќе пее на наградите „Брит“ во Лондон Read More »

Анџелина Џоли во седиштето на НАТО: “Додека постои сексуално насилство, нема да има мир во светот”


Белгија- Холивудската глумица и активистка, Анџелина Џоли и шефот на НАТО, Јенс Столтенберг се сретнале денес во седиштето на Алијансата во Брисел, Белгија и разговарале за борбата против сексуалното насилство над жените и децата. Глумицата изјавила дека доколку постои сексуално насилство, нема да се постигне мир. “Силувањето се употребува како оружје за остварување на политички …

Анџелина Џоли во седиштето на НАТО: “Додека постои сексуално насилство, нема да има мир во светот” Read More »

Истрага по насилството на купувачите за тегла „Нутела“ (ВИДЕО)


Француското министерство за финансии започна истрага по минатонеделните нереди во познат француски синџир на маркети, откако цената на омилениот чоколаден крем „Нутела“  беше намален за 70 отсто. БиБиСи истакна дека во Франција постојат строги закони во однос на попустите, а истрагата ќе покаже дали дошло до нивно прекршување.   Promo ou gros coup marketing?? ?? …

Истрага по насилството на купувачите за тегла „Нутела“ (ВИДЕО) Read More »

(ВИДЕО) Моќна вокална интерпретација на Нина Јанева во песната „Ова е крај“


Македонската пејачка Нина Јанева објави нова песна и видео запис за баладата „Ова е крај“ која е комплетно авторско и продуцентско дело на Александар Масевски, а истата доби и свој видео запис за чија режија и реализација се погрижи Александар Ристовски-Принц. Се работи за балада со примеси на блуз, госпел и поп, каде што само …

(ВИДЕО) Моќна вокална интерпретација на Нина Јанева во песната „Ова е крај“ Read More »

Концерти на Четкар во Њујорк, Кливленд и Детроит


Џез-музичарот Владимир Василевски Четкар деновиве ќе има три концерти во САД – во Њујорк, Детроит и Кливленд. Чекар денеска ќе настапи на Тајм сквер со концерт во познатиот њујоршки клуб „BB king Blues Club” каде редовно настапуваат звучни имиња од фанк, блуз и соул музиката. В петок, 2 февруари, Четкар ќе настапи во Кливленд, Охајо, …

Концерти на Четкар во Њујорк, Кливленд и Детроит Read More »

(ВИДЕО) Александар Принц со нова песна како најава за новиот албум


По пауза од подолго време на сцената повторно се враќа на македонската музичка сцена Александар Ристовски – Принц со нова песна и видеоспот со наслов „Шарена банана“. Се работи за лично негово музичко остварување, но во соработка со младата и атрактивна пејачка Кали. – Инспирацијата за оваа песна ми дојде во продавница, гледајќи ги шарените …

(ВИДЕО) Александар Принц со нова песна како најава за новиот албум Read More »

Актерката Кирстен Данст е бремена


САД- Прва фотосесија со бебе! По многу шпекулации, актерката Кирстен Данст (35) потврди дека е бремена објавувајќи фотографии од кампањата за висока мода на брендот „Родарте“. Ова е прво дете за Данст и свршеникот Џес Племонс (29). Двојката е во врска од 2015 година. Се свршија една година подоцна. Данст, претходно изјави дека не се …

Актерката Кирстен Данст е бремена Read More »