Марија Божиновска, боди-фитнес шампионка: И со мускули жената може да биде женствена


Марија Божиновска (39), фитнес-инструктор, е убавицата за јуни од годинешниот календар на „Пелистерка“, кој на провокативен начин ги истакнува бенефитите на водата и ја слави убавината на жената. Убавата спортистка со исклучителни резултати навикнати сме да ја гледаме во спортско издание, но на календарот е исто така во спортски елемент, но совршено ги отсликува елеганцијата …

Марија Божиновска, боди-фитнес шампионка: И со мускули жената може да биде женствена Read More »

Се самоуби американската дизајнерка Кејт Спејд


САД– Американската модна дизајнерка Кејт Спејд пронајдена е мртва во својот стан на Парк Авенијата денес, потврдува полицијата од Њујорк. Како што пренесува Њујорк Тајмс, Спејд (55) се обесила со црвена марама за рачката во својот стан. Спејд била пронајдена од својата куќна помошничка, која повикала полиција. Дизајнерката не покажувала знаци на живот, па прогласена …

Се самоуби американската дизајнерка Кејт Спејд Read More »

Хороскоп: Лавот да ги прифати промените, рибите да се повлечат


ОВЕН: Можно е да не успеете да ги искористите дадените шанси денес – некој ви работи од зад грб и вашата сила може да биде искористена против вас. Како ќе го доживеете ова, сѐ зависи од вас и вашата свесност. Запаметете дека животот е циклус, а следниот пат вие ќе имате предност. БИК: Денес сте …

Хороскоп: Лавот да ги прифати промените, рибите да се повлечат Read More »

Ријана раскина со милионерот Хасан


Пејачката од Барбадос ја раскина врската со Хасан Џамал, богатиот бизнисмен од Саудиска Арабија, пренесуваат странските медиуми. Ријана наводно решила да стави крај на врската бидејќи милијардерот ѝ здодеал. – Ријана и Хасан беа заедно извесно време. Врската беше добра, но сега е готово. Секако, Ријана му го скрши срцето. Ништо не се случи, не …

Ријана раскина со милионерот Хасан Read More »

(Фото) Џони Деп многу ослабнал, фановите мислат дека е болен


Американскиот актер Џони Деп отсекогаш бил слаб, но новите фотографии од неговата посета на Европа го покажуваат актерот во многу лоша состојба која ги натера неговите фанови да искажат загриженост за неговото здравје. Деп (54) на новите фотографии изгледа бледо и анорексично, а фановите не можат да одлучат дали е тоа така поради неговата нова …

(Фото) Џони Деп многу ослабнал, фановите мислат дека е болен Read More »

Диџеј Роџер Санчез на „Охрид колинг 2018“


Легендата на хаус-музиката Роџер Санчез се приклучува кон останатите ѕвезди на „Охрид колинг“ на 2 август, на Илинден, со доцен диџеј сет. Dimitri Vegas & Like Mike се на 1 август и Armin Van Buuren на 4 август, а истата вечер со Санчез е и Јax Јones. Билетите може да се купат преку продажната мрежа …

Диџеј Роџер Санчез на „Охрид колинг 2018“ Read More »

Жешко музичко лето: Регионалните ѕвезди со концерти во Скопје и во Охрид


Прва регионална ѕвезда со летен концерт во Македонија е хрватската поп-ѕвезда Нина Бадриќ, в сабота, во Македонската филхармонија во Скопје. Нина во Скопје ќе ги изведе најубавите песни од својата музичка кариера, а ќе има и низа други музички изненадувања. Во Античкиот театар во Охрид, на 14 јули, првпат концерт ќе одржи поп-ѕвездата од Хрватска, …

Жешко музичко лето: Регионалните ѕвезди со концерти во Скопје и во Охрид Read More »

Колегите ги наградија модните дизајнери: Раф Симонс има најдобра женска колекција, Наоми е модна икона


САД – Раф Симонс од „Келвин Клајн“  (втор пат) и брендот за улична мода „Супрем“  имаат најдобра женска односно машка колекција , според Советот на модните дизајнери од Америка (CFDA). Награда за животно дело доби Нарцисо Родригез, а Донатела Версаче е прогласена за најдобар интернационален дизајнер. Наоми Kембел е модна икона за 2018 година, а …

Колегите ги наградија модните дизајнери: Раф Симонс има најдобра женска колекција, Наоми е модна икона Read More »

Најслатки чевли од кадифе: Не се за јадење, туку за шетање!


САД – Дали сте дама за кафе или крофна, или повеќе сакате пица или пиво? Луксузниот бренд од Мајами, „Дел Торо“, за сите трендсетерки нуди откачени чевли од кадифе на тема храна. Чевлите се произведуваат во Бразил и имаат дрвена потпетица од 15 милиметри. Креативниот директор е роден во Италија. Популарните чевли се создадени кога …

Најслатки чевли од кадифе: Не се за јадење, туку за шетање! Read More »

Хороскоп: Нови шанси за ракот, добри одлуки за вагата


ОВЕН: Иако се чини дека работите не се движат во саканата насока, имајте предвид дека можеби треба да ја смените својата перцепција. Дали сте заглавени во магичен круг на недоверба? Сега е добро да штедите и со конкретна акција да го постигнете потребното. Пат. БИК: Немојте да сте бавни во ситуациите што бараат брзина и …

Хороскоп: Нови шанси за ракот, добри одлуки за вагата Read More »

Трејси Сејдини: Новата секс-бомба од Елбасан


Албанија– Трејси Сејдини е 18-годишна секс бомба и албанска убавица од Елбасан, која живее во Тирана. Позната стана откако се пријави на натпреварот за убавина за Мис Универзум. Трејси е популарна и на социјалните мрежи, каде активно ја следат над 76.000 обожаватели. Често се појавува во музички спотови, а летото го поминува во Обединетите Арапски …

Трејси Сејдини: Новата секс-бомба од Елбасан Read More »

Викторија Лоба ги откри ритуалите на убавина: Ако ги истакнувате очите, не ги истакнувајте усните


Сите жени се убави на свој начин, вели поп-пејачката Викторија Лоба (29) која освен со гласот, ja освои македонската сцена и со својата става и ангелски изглед. Лани заплива и во манекенските води, како заштитно лице на домашна компанија за долна облека, а годинава е прва македонска ѕвезда која стана заштитно лице на шведската козметичка …

Викторија Лоба ги откри ритуалите на убавина: Ако ги истакнувате очите, не ги истакнувајте усните Read More »

Стилистите поделени за летниот дрес-код: Шорцеви на работа: да или не?


САД – Во ред ли е да носите шорцеви на работа кога е многу топло? Ако судите според трендовските модни ревии, тоа е сосема во ред. Кусите шорцеви беа тренд во колекциите за пролет-лето за жени. Тие, исто така, се присутни и во есенските колекции и во колекциите за на одмор. На моделите со перфектен …

Стилистите поделени за летниот дрес-код: Шорцеви на работа: да или не? Read More »

Хороскоп: Мудри чекори за бикот, работа на два фронта за ракот


ОВЕН: Отпочнатите промени веќе ви носат резултати, а вашето знаење се продлабочува во разбирање. Со нова перспектива размислувате за амбициите, плановите и целите, но внимавајте на скриените препреки и не игнорирајте го реалното, копнеејќи по недостижното. БИК: Поради загриженоста околу финансиите, ќе успеете да направите мудри чекори – денес добро се справувате со потенцијалните тешкотии …

Хороскоп: Мудри чекори за бикот, работа на два фронта за ракот Read More »

„Хавана“ со уште еден рекорд: Кабело има најпуштана песна на „Спотифај“ од поп-пејачките


САД – Неверојатно певливата песна „Хавана“ на Камила Кабело скрши уште еден рекорд Синглот, кој има над 888 милиони прегледи, сега е најпуштаната песна на „Спотифај“ на сите времиња од женски соло артист, објави „Билборд“.  Американката со кубанско потекло е првата латино соло изведувачка која го постигнала овој рекорд. Претходно рекордот го држеше Сиа со …

„Хавана“ со уште еден рекорд: Кабело има најпуштана песна на „Спотифај“ од поп-пејачките Read More »

Дамите на „Оушн“ доаѓаат во Скопје!


Компанијата “Варнер Брос” објави дека долгоочекуваното продолжение на филмската триологија за атрактивните грабежи на тимот на Оушн (со познатиот холивудски актер Џорџ Клуни во главната улога во првите франшизи), во киносалите во САД доаѓа на 8 јуни, по што ќе се прикажува и во останатите делови од светот. Овој пат, во филмот насловен “Осумте на …

Дамите на „Оушн“ доаѓаат во Скопје! Read More »

Се сврши ексопругот на Меган Маркл


САД– Екссопругот на Меган Маркл, сега војвотката од Сасекс, Тревор Енгелсон (41) се сврши со девојката Трејси Курланд. Среќната двојка на Инстаграм ја подели својата среќа со јавноста а на идната невеста и светкал дијамантскиот свршенички прстен. Филмскиот продуцент  и актерката Маркл се разведоа во 2013 година по две години брак.    

Дијамантските обетки на Меган Маркл распродадени за 10 минути


Англија– Дијамантските обетки од 18-каратно злато од 3 илјади долари што војвотката од Сасекс ги носеше на 70.роденден на свекорот принц Чарлс се распродадени за 10 минути, известуваат медиумите. Обетките на дизајнерката на накит Ванеса Тугенхафт ги носат и славни ѕвезди како Мадона, Кејт Хадсон и Ен Хатавеј, ама станаа мегапопуларни и се распродаода во …

Дијамантските обетки на Меган Маркл распродадени за 10 минути Read More »

Новите проѕирни чизмички на Лубутан најбарани на пазарот


САД- Чизмичките од новата колекција на славниот дизајнер на чевли Кристијан Лубутан само што се пуштени во продажба а веќе се најбарани од трендсетерките. Станува збор за модел кој имитира наполнета хартија во чевлите, а кожниот дел е прекриен со проѕирен дел. Високи се над 10 см, и чинат над 1000 евра. Чантите од истата …

Новите проѕирни чизмички на Лубутан најбарани на пазарот Read More »

Клуни со награда за животно дело на Американскиот филмски институт


САД– Оскаровецот Џорџ Клуни ќе се закити со највисоката награда за животно дело во филмот на Американскиот филмски институт АФИ. Актерката Џулија Робертс ќе ја има честа да го додели признанието. Институтот денеска соопшти дека Робертс ќе му ја додели на Клуни 46. награда на АФИ за животно дело на гала вечерата во Долби театарот …

Клуни со награда за животно дело на Американскиот филмски институт Read More »