Женски труп најден во Вардар кај Ново Село


Фото: Б. Грданоски

Во четвртокот,  во 12.49 часот во СВР Скопје е пријавено дека во с.Ново Село, скопско, во водите на реката Вардар бил забележан женски труп.

Од екипа на противпожарната единица Скопје телото било извадено од реката и по наредба на Јавен обвинител било предадено за обдукција.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за утврдување на идентитетот.