Затвореник избоден од други осуденици во Идризово


 

Во саботата, околу 20.30 часот од КПУ Идризово во СВР Скопје било пријавено дека околу 19.25 часот во затворениот дел од установата повеќе осудени лица го нападнале осуденикот Е.С.(33), а од страна на Б.А. со остар предмет му била нанесена повреда на Е.С..

Се работи на расчистување на случајот.