Приведена 53-годшина битолчанка, препродавала дрога


Илустрација

Денеска,  криминалистичката полиција при СВР Битола ја лиши од слобода З.М.(53) од Битола.

Имено, при извршен претрес во дом и помошни простории кои ги користи З.М.(53) од Битола пронајдени се 96 паковки со марихуана, една паковка амфетамин,дигитална вага и други предмети. 

о документирање на настанот против З.М. ќе следува соодветна пријава по чл.215од КЗ.