Марјана Станојковска, најтрофејна македонска убавица: За мис треба да имаш и карактер


Топ-моделот Марјана Станојковска е најтрофејна македонска убавица на светските избори на убавина. Во Куала Лумпур, Малезија, ја освои титулата мис тело на „Мис туризам интернационал“ , а во Кина – мис бикини на универзумот. Беше бринета, сега нѐ освојува како русокоса. Згодна, маркантна, висока 175 см, со идеални пропорции 90-60-90, е меѓу најангажираните јавни личности. …

Марјана Станојковска, најтрофејна македонска убавица: За мис треба да имаш и карактер Read More »

Елена Стојановска- Јанковска : Не излегувам од дома без маскара


Елена Стојановска-Јанковска, една од најубавите водителки во ТВ етерот ги откри тајните на својот изглед. -Не излегувам од дома без маскара. Сакам кога маскарата ви го продлабочува погледот. Како поминуваат годините, застапник сум на максимата: помалку е повеќе. Па така во мојот несер никогаш нема да најдете сенка, туку само сјај за усни и маскара, …

Елена Стојановска- Јанковска : Не излегувам од дома без маскара Read More »

Честитка за 8 март: Жаре Бербер со нова песна „Понекад“


Жаре Бербер, денес по повод Меѓународниот ден на жената 8 Март, на жените од регионот им ја подари својата нова песна со наслов „Понекад“. Песната е дело на Јован Јованов и Елвир Мекиќ, и е поразлична од се што досега Жаре пеел. Романтична забавна балада со која ја раздвижуваат македонската но и регионалната музичка сцена. …

Честитка за 8 март: Жаре Бербер со нова песна „Понекад“ Read More »

За 8 Март: Инспиративни жени добија свои барбики


САД– Барбиките отсекогаш биле симбол на убавина и мода, но компанијата „Барби“ реши за Меѓународниот ден на жените да пушти во продажба серија на кукли на инспиративни жени. За тие потреби, компанијата анкетирала 8.000 мајки. Куклите направени според инспиративните жени вклучуваат и едукативни информации за начинот на кој секоја жена го сменила општеството. Серијата кукли …

За 8 Март: Инспиративни жени добија свои барбики Read More »

Мики и Светлана Црнокрак: Секој ден ни е 8 Март


Мики (50) и Светлана (42) Црнокрак, сопственици на модното студио „Црнокрак“, важат за една најстабилните брачни двојки во македонскиот шоу-бизнис. На јавни настани ретко ќе ги видите еден без друг, често и со децата Моника и Нина, кои речиси израснаа на модните писти кај нас. Секогаш дотерани, во топ-форма, професионални и максимално посветени на работата. …

Мики и Светлана Црнокрак: Секој ден ни е 8 Март Read More »

Американски медиуми: Се уште нема информација за исчезната Шабани


Се уште нема нови информации за исчезнатата Адеа Шабани, која последен пат е видена на 23 февруари во Калифорнија. Откако нејзините пријатели го пријавија случајот во полиција, нејзината мајка замина за Америка каде ангажираше приватен детектив за да ја пронајде Адеа. Сепак и покрај паричната награда од 25. 000 долари која се нуди за информација, …

Американски медиуми: Се уште нема информација за исчезната Шабани Read More »

Марго Роби е новото лице на „Шанел“


САД- Актерката Марго Роби можеби не освои „Оскар“  за улогата во „Јас, Тоња“ на церемонијата во неделата, но сè  уште постои вистинска прилика за прослава. По исклучително елегантното претставување на црвениот тепих во едноставен бел фустан на дизајнерот Карл Лагерфелд, ѕвездата од “Јас, Тонја” беше официјално прогласена за амбасадор на легендарната француска модната куќа „Шанел“. …

Марго Роби е новото лице на „Шанел“ Read More »

Ашер се разведува по три години брак


САД- Ашер и неговата сопруга, Грејс Мигел, се разведуваат по помалку од три години брак. Тие живееле одделени некое време, и според блиските причина за крајот на нивниот брак, било неверство на ѕвездата. “По долги размислувања и разговори, решивме да се поделиме како двојка. Ние остануваме поврзани и ќе продолжиме да си бидеме поддршка во …

Ашер се разведува по три години брак Read More »

Ивана Кнез со модна кампања за 8 март: Од жена за жени


„Од жена за жени“ е мотото на модната кампања на дизајнерката Ивана Кнез од студио „Драма“ по повод осум години постоење. Кнез има за цел да ја зајакне моќта на индивидуализмот на секоја жена во Македонија. „Работам за секоја жена, стојам позади секоја жена, без разлика на нејзината социјална и  општествена припадност и статус. Не …

Ивана Кнез со модна кампања за 8 март: Од жена за жени Read More »

Трамп: Малата гледаност на Оскарите е поради недостиг на ѕвезди како мене


САД-Американскиот претседател Доналд Трамп денеска се пошегува за ниската гледаност на доделувањето на Оскарите. – Најниска гладаност на Оскарите во историјата. Проблемот е што повеќе немаме ѕвезди – освен вашиот претседател, напиша Трамп на Твитер. Церемонијата на доделување на Оскарите ја следеле 26,5 милиони гледачи, што е рекордно мал број. Првпат доделувањето на Оскарите го …

Трамп: Малата гледаност на Оскарите е поради недостиг на ѕвезди како мене Read More »

Порно глумицата Сторми го тужи Трамп


САД-Порно глумицата Сторми Даниелс поднесе тужба против американскиот претседател Доналд Трамп, со која бара да се поништи договорот кој го потпишала неколку дена пред претседателските избори во 2016 година. Таа вели дека договорот не е во ред затоа што ја спречил да зборува за наводните сексуални средби со Трамп. Во тужбата, поднесена во Виш суд …

Порно глумицата Сторми го тужи Трамп Read More »

Луксузен дом во Скопје во „Форбс“: Чиј е апартманот инспириран од Салвадор Дали?


Луксузен дом во Скопје, инспириран од стилот на славниот уметник Салвадор Дали кој се нуди на Airbnb за 44 долари од ноќ, се најде на листата на препораки на престижниот економски магазин „Форбс“, заедно со луксузни апартмани во сличен стил, но поскапи за издавање- во Париз, Франција и Сараево, БиХ. Како што пишува „Форбс“, овој …

Луксузен дом во Скопје во „Форбс“: Чиј е апартманот инспириран од Салвадор Дали? Read More »

Имагинација и нова локација: Пролетниот моден викенд во Универзитетска библиотека


Моден викенд Скопје го најавува своето седумнаесетто издание кое ќе се одржува од 30 март до 1 април под слоганот „Што ја храни вашата имагинација“ (Њхат феедс ѕоур имагинатион?). Во нов и необичен амбиент -Националната универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ во Скопје, изминатиот викенд пред фото објективите застана новото заштитно лице на „Моден викенд“  Мануела …

Имагинација и нова локација: Пролетниот моден викенд во Универзитетска библиотека Read More »

( Фото) Моделот Шанел Иман се омажи во две венчаници на Зухаир Мурад


САД– Топ- моделот Шанел Иман, по една година врска, се омажи за спортската ѕвезда Стерлинг Шепард на романтична церемонија во Лос Анџелес. Во кругот на пријателите и најблиските, двојката ја прослави својата љубов, а Шанел се појави во две венчаници на либанскиот дизајнер Зухаир Мурад. Венчаниците се стилски многу слични. Се работи за фустани со …

( Фото) Моделот Шанел Иман се омажи во две венчаници на Зухаир Мурад Read More »

Уапсен гостинот кој и го украде „Оскарот“ на Френсис Мекдорманд


САД-Полицијата во Лос Анџелес потврди дека Тери Брајант бил уапсен за кражбата откако„Оскарот“ на Френсис Мекдорманд, годинешната победничка во категоријата најдобра женска улога, ненадејно исчезнала од театарот „Долби“ во Лос Анџелес.Уапсениот е на 47 години а бил ослободен , со кауција од 20.000 долари и под закана за  тужба. Крадецот имал уреден билет  за официјалната …

Уапсен гостинот кој и го украде „Оскарот“ на Френсис Мекдорманд Read More »

Доделувањето на Оскарите со рекордна ниска гледаност во САД


САД– Свеченоста за доделување на наградата „Оскар“ годинава привлекла рекордно низок број ТВ гледачи во САД – 26,5 милиони, односно првпат под 30 милиони. Вообичаено, вечерта на „Оскарите“ е најгледаното ТВ шоу по Супербоул натпреварот, но тоа не беше случај и годинава. Имено, „Оскарите“ викендов го гледале помалку луѓе и од Зимската олимпијада минатиот месец, …

Доделувањето на Оскарите со рекордна ниска гледаност во САД Read More »

Арапските држави ги забранија турските серии


Најголемиот емитер во арапскиот свет „МБЦ груп“ денеска соопшти дека повеќе нема да емитува турски серии. Одлуката е поради зголемените тензии помеѓу Анкара и поединечни арапски држави. – Со одлуката опфатени се и неколку арапски телевизиски станици во неколку држави, вклучително и „МБЦ“ да прекинат со емитување на турските серии, изјави портпаролот на „МБЦ груп“, …

Арапските држави ги забранија турските серии Read More »

Постоскаровски забави: Опуштено до сабајле


САД– Холивудски ѕвезди, актери и манекенки се дружеа со шампањско и луксузна ужина синоќа на забавите по доделувањето на оскарите, пресоблечени во нови тоалети и костуми. Гувернерскиот бал, кој е официјална забава по доделувањето на најголемите филмски награди во Холивуд, беше првата забава за повеќето од гостите. Недалеку оттаму се одржуваше забавата, во организација на …

Постоскаровски забави: Опуштено до сабајле Read More »

Накитот на Оскарите 2018: Ѕвездите носеа дијаманти од 30 милиони долари


САД-Накит и часовници вредни 30 милиони долари прошетаа ѕвездите синоќа на црвениот килим на 90. Оскари во Лос Анџелес. Номинираните за Оскар и презентерите  блескаа со дијамантите и смарагдите на престижните златарници како „Шопар“, „Тифани“, „Хари Винстон“, „Булгари“, „Пјаџет“ и „Монблан“. Не се само тоалетите и костумите важни за најважната филмска ноќ во светот. Изборот …

Накитот на Оскарите 2018: Ѕвездите носеа дијаманти од 30 милиони долари Read More »

Црвениот килим на 90. Оскари: Кој воодушеви, а кој потфрли?


САД– Оскаровката Никол Кидман воодушеви со синиот фустан со голема панделка на „Армани Приве“ синоќа на црвениот килим на  90. Оскари во Лос Анџелес. Номинираната за „Оскар“ Марго Роби изгледаше прекрасно во фустан на „Шанел“, а Џенифер Лоренс играше на сигурно во златната тоалета со потпис на „Диор“. Јубилејното доделување на најпрестижните филмски награди беше …

Црвениот килим на 90. Оскари: Кој воодушеви, а кој потфрли? Read More »