Германец фатен со дрога во угостителски објект во Центар


Илустрација Фото: Б. Грданоски

Минатата ноќ бил приведен германски државјанин во угостителски објект на подрачјето на Центар.

-На 26.05.2023 во 02 часот од угостителски објект на подрачјето на Центар, полициски службеници го лишиле од слобода германскиот државјанин М.М.Ф.П.(32), затоа што кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.