(Фото) Изгоре познат ресторан во центарот на Скопје


 Денеска (13.03.) во 04.33 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“ настанал пожар во угостителски објект, при што опожарени биле внатрешноста на објектот и кровна конструкција. Повредени лица нема, велат од МВР.

 

Како што соопшти МВР, на местото на настанот се излезени полициски службеници и Бригадата за противпожарна заштита.

 

Девет пожарникари со четири возила утрово во 4 часот интервенирале по дојава за пожар во ресторан во центарот на Скопје.

(Фото: Независен.мк)