Во Струмица пријавен случај на обљуба врз малолетно машко дете

Во СВР Струмица е пријавен случај на обљуба врз малолетно машко дете од страна на 16-годишник.

Случајот вчера го пријавила мајката на малолетното дете.

Од МВР денеска информираа дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.