Валандовчанка го нападнала сопругот – приведена е


Половина час пред полноќ,  во Валандово, полициски службеници од ОВР Валандово ја лишиле од слобода С.В.(50) од Валандово затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. 

За настанот бил известен јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.