Уапсени две момчиња за силување малолетничка


Вчера во 13.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода две лица од скопско село на возраст од 20 и 24 – години, поради постоење основи на сомнение дека извршиле силување врз малолетничка.

Од МВР велат дека по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.