Тинејџер со нож избодел човек кај Бит Пазар


Утрово., М.Ф.(18) од Скопје со нож му нанел убодни рани на А.Ј на автобуската постојка на бул.„Гоце Делчев“ во Скопје .

СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.Ф.(18) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.