дома Хроника Страотна сообраќајка во Трубарево, загинало 10-годишно дете и возач на мотор

Страотна сообраќајка во Трубарево, загинало 10-годишно дете и возач на мотор

Во тешката сообраќајна несреќа која што попладнево се случи во скопско Трубарево животот го загуби и 10-годишното дете.Веднаш по несреќата детето било пренесено во ГОБ „Св Наум Охридски“ каде што предмалку им подлегнало на повредите.Инаку, лице место во несреќата настрада 40-возач на мотор.

Според полицијата, несреќетата се случила околу 13 часот во с.Трубарево кога автомобил БМВ со скопски регистерски таблички, управувано од Д.Д. (1948), удрил во пешак малолетник и мотор управуван од Ќ. И. (1980) од. с. Долно Лисиче. Возачот на моторот на лице место им подлегнал на повредите.

Со возило на Итна медицинска помош, возачот Д. Д. и малолетникот се пренесени во Ургентниот центар.Увидот е во тек.