Старец паднал и се повредил при кочење во приватен автобус од јавниот превоз


Фото: Б. Грданоски

Повозрасен скопјанец е тешко повреден откако паднал во автобус на ЈСП. 

– На 06.06.2024 во 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Димитриј Чуповски“ во Скопје, при кочење на приватен автобус за јавен превоз, паднал патникот Р.М.(74) од Скопје и се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, соопштија од полицијата. 

Извршен бил увид од екипа од СВР Скопје.