Скопјанец пронајден починат во хотелски комплекс во Охрид


Фото: Б. Грданоски

На 9.6.2024 година во 00,09 часот, во СВР Охрид е пријавено дека, во хотелски комплекс во Охрид, починат пронајден е С.Д.(63) од Скопје.

Увид извршија полициски екипи, а лекар од Итната медицинска помош, констатирал смрт без траги на насилство.