Се степале две вработени во средно училиште во Битола


Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР.

Од таму велат дека се преземаат мерки за расчистување на настанот.