Пожар во куќа во Маџир Маало, позади комплекс на банки

Пожар избувна попладнево во приватна куќа во Маџир Маало, позади комплекс на банки.

Командантот на Теиторијалната противпожарна единица на Град Скопје, Владимир Симоновски за МИА изјави дека нивни екипи се испратени на терен. Во моментот пожарот се гасне со три противпожарни возила. Пожарот е пријавен во 17 часот.