Пожар избувнал во касарната Ѓорче Петров


Денеска во 3:.5 часот, во СВР Скопје било пријавено дека во кругот на Касарната Ѓорче Петров избувнал пожар во еден објект.

Нема повредени лица, а пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје. Увид извршила екипа од СВР Скопје.