Поранешни сопружници се степале во Аеродром, па двајцата пријавиле дека се нападнати


Фото: Б. Грданоски

Во средата, во 17.19 часот во СВР Скопје, 44 –годишна жена од Скопје пријавила дека околу 17.00 часот во заедничкиот дом на подрачјето на општина Аеродром во Скопје, по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот поранешен 47 – годишен сопруг.

Исто така, во полициска станица и сопругот пријавил дека бил физички нападнат од 44 – годишната сопруга.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.