Полицијата одзела 20 најлонски пакувања со марихуана

Кумановската полиција уапсила 23 годишен кумановец кај кого биле пронајдени 20 најлоснки пакувања марихуана, соопшти денеска СВР Куманово.

– Вчера,  полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода К.С.(23) од Куманово, затоа што при преглед кај него биле пронајдени и одземени 20 најлонски пакувања со марихуана, се наведува во соопштението од СВР Куманово.

К.С. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.