Деветнаесетгодишно момче од Турција донесено на скопските клиники во тешка состојба по што починало, нема траги на насилство


Фото: Б. Грданоски

МВР соопшти дека 19-годишен турски државјанин со престој во Скопје вчера бил примен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во тешка здравствена состојба по што починал.

Според полицијата, кај турскиот државјанин О.Ј. немало видливи траги на насилство.

Случајот бил пријавен вчера во 14.30 часот во СВР Скопје, од комплексот клиники „Мајка Тереза“, а О.Ј. починал околу 12.40.

-О.Ј. бил примен на клиниките околу 10.15 часот во тешка здравствена состојба. Лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција, информира МВР.