Манчестер Јунајтед потпиша со белгиски вундеркинд

Манчестер Јунајтед официјално соопшти дека младиот талент Лари Рамазани го потпишал првиот професионален договор со клубот.

Шеснаесет годишниот Белгиец е поранешен играч на Андерлехт, а потекнува од Бурунди.

Од кампот на „црвените ѓаволи“ со гордост изјавуваат дека младиот фудбалер имал клучна улога при триумфот во Премиер Лигата Север, која е за играчи на возраст до 18 години.

Рамазани е репрезентативец на Белгија до 17 години.