Откријте ја бојата на вашиот хороскопски знак

Секој знак има боја што му носи среќа, просперитет и чувство на моќ, еве ја вашата!

Овен

Бојата на овенот е црвена, страсна и огнена. Ставете црвена боја во спалната соба, купете црвена торба или црвено парче облека кога ви треба повеќе позитивна енергија.

Бик

Зелената како симбол на природата и рамнотежата, На биковите им носи напредок и стабилност во секојдневниот живот.

Близнаци

Жолтата е јасна и „гласна“, симболизира радост и среќа, а Близнаците треба да ја носат кога се чувствуваат блокирани поради некоја причина. Ќе разбуди во вас љубопитност, креативност и можност за решавање проблеми.

Рак

Сребрено-сивата боја како детал им овозможува на Раковите да се издигнат над некоја непријатна ситуација, но и да привлечат љубов и нежност во нивните животи, доколку се чувствуваат како сè да им е „преку глава“.

Лав

Се разбира, бојата на кралскиот амблем е златна! Златните детали или накитот му овозможуваат на Лавот да се чувствува помоќен и „опасен“ кога му е потребна дополнителна доза на самодоверба.

Девица

Ако Девиците сакаат да се фокусираат на себе, да ги отстранат грижите и да се посветат на најважните работи, треба да се опкружат со тонови на земја или шума. Девица може да избере помеѓу темните нијанси на зелена или кафеава боја.

Вага

Шармантната и дружељубива Вага, исто така, има две опции. Светло сината ќе ги смири, додека розовата ќе го зајакне чувството за љубов и посветеност кон другите кога ќе им треба.

Шкорпија

Црната е боја што ја штити Шкорпијата, ги прави да се чувствуваат помоќни, но исто така ја подобрува нивната способност да размислуваат и да носат заклучоцида.

Стрелец

Виолетова е боја што го „прочистува“ умот на Стрелецот. Стрелците на кои им пречи нешто, дури и ако не знаат точно што е тоа, треба да се опкружат со виолетова боја што ќе ги врати да се фокусираат и да им овозможат да најдат креативно решение за она што им пречи.

Јарец

По нежните нијанси, светло кафеава или сива боја се боите што го прават Јарецот практичен. За другите, тие можеби се „здодевни“, но на Јарецот  токму тие што му требаат кога сака да ја подигне самодовербата.

Водолија

Светли нијанси на сина боја се најдобри за овој знак. Сина облека или детали околу куќата ќе ве потсетат на помирни текови, длабоки езера или лагуни и ќе го вратат „протокот“ на вашите забрзани мисли под стрес.

Риба

Светло зелена боја ги збогатува сите природни таленти на Рибите. Побарајте особено бледо, пастелни нијанси, ако сте под стрес. Тие ќе донесат инспирација, мир и удобност што ви требаат во вашиот живот.