Moti sot në Maqedoni

Sot në mëngjes po mban mot me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa fryn erë mesatare nga drejtimi perëndimor. Temperaturat e mëngjesit lëvizin prej -7 deri -3 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej -3 deri 4 gradë celcius në disa vende.