Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira, ftohtë dhe me reshje të shiut të kohëpaskohshme që në vendet malore dhe më të larta do të jenë reshje të borës me intensitet mestar.

Gjatë pasdites pritet reshje të borës në disa vende. Do të fryjë erë e fortë perëndimore që do të ndikojë tek ulja e temperaturave gjatë ditëve të ardhshme.

Temperaturat në mëngjes do të lëvizin nga dy deri në nëntë gradë celsius, ndërsa temperatura ditore nga një deri në 10 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira dhe me reshje të shiut ndërsa temperatura do të arrijë deri gjashtë gradë celsius./Gazeta e Pavarur