Кејт Мидлтон му го честиташе 42 роденден на Вилијам со нова слатка фотографија


 

Принцот Вилијам наполни 42 години!

Во петокот, 21 јуни, Кејт Мидлтон ги водеше роденденските почести на принцот од Велс од неа и нивните деца принцот Џорџ (10), принцезата Шарлот (9) и принцот Луис (6) со слатка објава на Инстаграм.

Принцезата Кејт (42) сподели преслатка фотографија од Вилијам како скока во воздух додека е на плажа со нивните деца, а четворицата се држат за рака и влечат смешни лица за камерата. Фотографијата е направена минатиот месец од Кејт во Норфолк, Англија, потврдија од Кенсингтонската палата.

„Среќен роденден Тато, сите те сакаме многу!

Кралот Чарлс сподели исто така роденденска порака на Инстаграм Stories на кралското семејство. „Среќен роденден на принцот од Велс 🎉“, беше напишана црно-белата фотографија на Чарлс (75), како го држи Вилијам кога тој беше бебе.

На фотографијата, бебето Вилијам се смее додека седи во скутот на својот татко додека тој му се насмевнува.

Објавата доаѓа откако Џорџ, Шарлот и Луис испратија специјална порака на својот татко за Денот на татковците во недела, 16 јуни.

Вилијам и неговите три деца беа свртени настрана од камерата во слатката снимка додека гледаа кон океанот додека беа на плажа.

„Те сакаме, тато. Среќен ден на таткото 💕 G, C & L“, гласеше натписот, наведувајќи ги првите иницијали на Џорџ, Шарлот и Луис, означувајќи го првиот пат кога кралските браќа и сестри потпишаа објава на социјалните мрежи.

Сликата ја направи и Кејт.

Вилијам го одбележа и Денот на таткото со својот татко и му испрати желби на Чарлс со трогателна фотографија од неговото минато.

Повратната слика на социјалните мрежи се покажа како дете, како си игра во градината со својот татко.

На фотографијата, младиот Вилијам носеше син комбинезон и сино-бела маица со пруги додека стоеше во градината полна со маргаритки во близина на неговиот татко.