Juventus pëson disfatë, Grubi në shok

Loja e zhvilluar mbrëmë në mes Juventus dhe Real Madrid tërhoqi vëmendjen edhe të deputetit Artan Grubi nga BDI. Grubi nëpërmjet një postimi në Facebook ka treguar reagimin e tij kur referi ka akorduar penallti në minutat e fundit të lojës.

“Los Blancos” kanë arritur që të kaloi në gjysmëfinale që 8 sezone radhazi në Ligën e Kampionëve.

Goli i Ronaldos ka bërë që Galaktikët të arrijnë në këtë fazë të Ligës së Kampionëve për të tetën herë radhazi.

 Real Madrid pavarësisht humbjes arriti të kualifikohet tutje pas rezultatit të përgjithshëm 4-3.