Гол и црвен картон за Несторовски

Македонскиот фудбалски репрезентативец Илија Несторовски го постигна единствениот гол за Палермо во денешното реми на гости со Козенца. За Несторовски ова беше 10.гол оваа сезона.

Сепак, Македонецот нема многу причини за славење, бидејќи во самиот финиш на мечот доби два жолти картона, по вториот автоматски доби црвен и беше исклучен.

Палермо по 28 натпревари е на второто место на табелата со 50 бода, исто колку што има и лидерот Бреша која е со натпревар помалку.