Делови од Центар и Гази Баба утре ќе останат без струја


Фото: Б. Грданоски

Од ЕВН Македонија известуваат дека на ден 17.03.2023 година (петок) без електрична енергија ќе останат:

Во периодот од 9 до 12 часот, дел од ул.„Владимир Полежиновски“ во општина Центар.

Во периодот од 9 до 14 часот, ул. „13-ти Август Охридски договор“ од бр. 10 до бр. 28 во општина Гази Баба.